Czyste Tatry

Czyste Tatry 2018

Przed nami kolejna, już siódma edycja projektu Czyste Tatry. Po zeszłorocznym sukcesie, kiedy to udało się ustanowić Rekord Polski na największą mozaikę wykonaną z regranulatu, organizatorzy – Stowarzyszenie Czysta Polska – mają apetyt na kolejny rekord. A właściwie dwa rekordy..

Mowa o pobiciu zarówno Rekordu Polski, jak i rekordu Guinnessa na największy wzór ułożony z materiałów, które będzie można poddać recyklingowi. Jeśli chodzi o Rekord Polski, to Stowarzyszenie Czysta Polska będzie pierwszą organizacją bijącą ten rekord, natomiast rekord Guinnessa w tej samej kategorii wynosi aktualnie 56 metrów kwadratowych. Warto także dodać, że podczas projektu Czyste Tatry został już pobity rekord Guinnessa. W 2016 roku padł rekord na największy wzór wykonany z materiałów wtórnych.

W tym roku finał projektu Czyste Tatry odbędzie się między 29 a 30 czerwca. Oficjalna próba bicia rekordu Guinnessa odbędzie się w sobotę 30 czerwca. Miasteczko finałowe Czystych Tatr będzie znajdowało się na Górnej Równi Krupowej.

Celem projektu Czyste Tatry jest zwiększenie świadomości ekologicznej turystów na górskich szlakach. Dlatego też w ostatni weeekend czerwca na szlaki wyjdą wolontariusze z całej Polski, aby dać innym przykład i zostawić czyste Tatry.

Rejestracja wolontariuszy już ruszyła i jest dostępna na stronie CzysteTatry.pl.

Pełny harmonogram akcji oraz więcej informacji – wkrótce.

Czyste Tatry 2018

Klaudia Malesińska
 • 00

  dni

 • 00

  godzin

 • 00

  minut

 • 00

  sekund

Tagi:

Data

30 Cze 2018

Czas

08:00 - 12:00

Więcej informacji

Wydarzenie na FB

Lokalizacja

Górna Rówień Krupowa
Tadeusza Kościuszki 12, 34-500 Zakopane
Czysta Polska

Organizator

Czysta Polska
QR Code