pixel
koncert z okazji dnia matki kalisz

Koncert z okazji Dnia Matki – rekordowe śpiewanie „A ja wolę moją mamę”

Każdego roku w Dniu Matki w niemal wszystkich przedszkolach i szkołach w Polsce można usłyszeć wyśpiewywane z młodych gardeł słowa kultowej piosenki Majki Jeżowskiej „A ja wolę moją mamę”.  W tym roku znana melodia zostanie wykonana ponownie podczas wyjątkowego koncertu w Kaliszu- ale nie tylko po to, by podziękować wszystkim mamom za ich miłość, ale również, by podjąć próbę pobicia Rekordu Polski na najwięcej osób śpiewających piosenkę rozrywkową jednocześnie. 

Już 26 maja w Hali Kalisz Arena odbędzie się specjalny koncert z okazji Dnia Matki, podczas którego wybrzmią niezapomniane przeboje w wykonaniu m.in. Eweliny Król-Owczarek, Joanny Kondrat, Sylwii Wrzalska i Agaty Górecka-Lipińska. Paniom akompaniować będzie grupa Części Zamienne.

Uwaga – aby wziąć udział w koncercie, należy okazać bezpłatne zaproszenie, które można nabyć w Informacji Turystycznej (parter ratusza) oraz w kasach OSRiR.

Dzień Matki to szczególne święto. Z tej okazji już dzisiaj zapraszam na wyjątkowy koncert. Nie zabraknie niespodzianek i atrakcji. Bezpłatne zaproszenia na koncert można od dzisiaj odbierać w Informacji Turystycznej, w ratuszu, oraz kasach OSRiR. Zaprośmy mamy na koncert! Spędźmy ten dzień razem – Krystian Kinastowski, Prezydent Kalisza

koncert z okazji dnia matki kalisz

Punktem kulminacyjnym wydarzenia będzie próba pobicia Rekordu Polski na najwięcej osób śpiewających piosenkę rozrywkową jednocześnie. Wybór utworu był prosty – aby podziękować wszystkim mamom, nie tylko tym obecnym na sali, uczestnicy wyśpiewają słowa „A ja wolę moją mamę” Majki Jeżowskiej.

Wyzwanie nie jest proste – do pobicia jest bowiem rekord ustanowiony 24 maja 2018 roku w Poznaniu, podczas którego 2096 osób zgromadzonych na Placu Adama Mickiewicza wyśpiewało sobie zwycięstwo utworem „Chciałem być” Krzysztofa Krawczyka.

Czy Kaliszanom uda się pobić ten rekord i sprawić, że tegoroczny Dzień Matki będzie niezapomniany? Tego dowiemy się już 26 maja – spotkajmy się w Hali Kalisz Arena o 19:00!

Oceń ten rekord!
Tagi: ,

Data

26 maj 2023
Zakończone!

Czas

19:00 - 20:30
Kategoria

Organizator

Ośrodek Sportu, Rekreacji i Rehabilitacji w Kaliszu
Ośrodek Sportu, Rekreacji i Rehabilitacji w Kaliszu