Lekcja matematyki

Największa lekcja matematyki

Po raz kolejny uczniowie ze Szkoły Podstawowej numer 13 w Lesznie oraz innych szkół z okolic, udowodnią, że w matematyce nie mają sobie równych. Po zeszłorocznym ustanowieniu Rekordu Polski, w tym roku podejmą próbę pobicia rekordu Guinnessa na największą lekcję matematyki.

Aktualny rekord Guinnessa na największą lekcję matematyki wynosi 3611 osób i należy do uczniów z miejscowości Gävle w Szwecji. Wydarzenie odbyło się w 2015 roku na stadionie hokejowym, a matematyki uczono wówczas metodą singapurską, opierającą się na rozwijaniu zrozumienia pojęć przed faktycznym nauczaniem procedur. Aby nowy rekord został uznany, do lekcji musi przystąpić przynajmniej 3612 osób.

Wydarzenie odbędzie się we wtorek, 15 maja 2018 roku na stadionie im. Alfreda Smoczyka w Lesznie. Więcej informacji i szczegółowy plan całego wydarzenia już wkrótce.

Przypominamy, że uczniowie ze Szkoły Podstawowej numer 13 w Lesznie w zeszłym roku, 12 maja ustanowili już Rekord Polski na najwięcej osób rozwiązujących zadania matematyczne w tym samym czasie. Więcej o tym rekordzie i jego wyniku możecie przeczytać tutaj: najwięcej osób rozwiązujących zadania matematyczne.

 

 

Klaudia Malesińska
 • 00

  dni

 • 00

  godzin

 • 00

  minut

 • 00

  sekund

Data

15 maja 2018

Czas

09:00 - 12:00

Więcej informacji

Wydarzenie na FB

Lokalizacja

Stadion im. Alfreda Smoczyka
Strzelecka 7, 64-100 Leszno
Kategoria
Szkoła Podstawowa nr 13 w Lesznie

Organizator

Szkoła Podstawowa nr 13 w Lesznie
QR Code