Lego robotyka

Otwarcie Regionalnego Centrum Robotyki Edukacyjnej

Z przyjemnością informujemy, że Rekord Polski na największą paradę robotów LEGO Mindstorms został pobity! Relację z wydarzenia można znaleźć tutaj: największa parada robotów.


W ramach oficjalnego otwarcia Regionalnego Centrum Robotyki Edukacyjnej w Grodzisku Górnym, w piątek 16 listopada 2018 roku odbędzie się oficjalna próba ustanowienia wyjątkowego Rekordu Polski. W Grodzisku Górnym odbędzie się największa parada robotów LEGO Mindstorms. 

LEGO Mindstorms to programowalny zestaw konstrukcyjny robotów, który umożliwia budowanie i programowanie własnych robotów LEGO oraz wydawanie im poleceń. W każdym zestawie LEGO Mindstorms są wszystkie elementy potrzebne do zbudowania dowolnego z 17 robotów, które chodzą, mówią, poruszają się i robią wszystko, co im każesz. Wraz z zestawem EV3 dostępne są darmowe narzędzia i aplikacje do budowania i programowania robotów oraz sterowania nimi z komputera PC lub Mac, tabletu bądź smartfonu.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10:30Zespole Szkół im. prof. Franciszka Leji w Grodzisku Górnym. Celem bicia Rekordu Polski jest rozpropagowanie robotyki w regionie oraz Europie w ramach programu Erasmus+  „Coding, Robotics and Digital Teaching in Europe”. 

Bicie rekordu to nie jedyna atrakcja, która będzie czekać na wszystkich rekordzistów w tym dniu. Swoją wizytę zapowiedziała Minister Edukacji Narodowej, odbędą się również warsztaty dla nauczycieli iuczniów poświęcone robotyce edukacyjnej. Na miejscu pojawi się również telewizja TVP Rzeszów. 

Klaudia Malesińska
Tagi:

Data

16 Lis 2018

Czas

10:30 - 14:00

Więcej informacji

Wydarzenie na FB

Lokalizacja

Zespół Szkół im. prof. Franciszka Leji
Grodzisko Górne 503, 37-306 Grodzisko Dolne
Kategoria
Zespół Szkół im. prof. Franciszka Leji w Grodzisku Górnym

Organizator

Zespół Szkół im. prof. Franciszka Leji w Grodzisku Górnym
QR Code