Wieś Ostrów

Rekord Guinnessa we wsi Ostrów

Już 28 lipca 2019 roku (niedziela) we wsi Ostrów w Małopolsce odbędzie się oficjalna próba ustanowienia rekordu Guinnessa na najwięcej osób używających ręcznych narzędzi do koszenia. W praktyce oznacza to, że podczas corocznych dożynek, przy zastosowaniu niecodziennych metod, uczestnicy wydarzenia będą kosić zboże tradycyjnymi, ręcznymi kosami.

Organizatorem i pomysłodawcą całego przedsięwzięcia jest prężnie działające Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Ostrów, które na co dzień zajmuje się prowadzeniem niepublicznej szkoły oraz działaniami na rzecz społeczności lokalnej. Rekord Guinnessa postanowili pobić w ramach promocji miejscowości.

Każdy uczestnik rekordowej próby będzie miał do skoszenia przy użyciu tradycyjnych narzędzi obszar pola o powierzchni minimum 1×1 metr. Nad prawidłowością całego procesu będzie czuwała koordynatorka z Biura Rekordów, eksperci z zakresu rolnictwa, świadkowie i stewardzi. Zapowiadają się niezłe emocje!

Początek rekordowej próby ok. godziny 16:00. Przed i po próbie bicia rekordu Guinnessa na uczestników czeka sporo atrakcji. Zapraszamy!

Tagi: ,

Data

28 Lip 2019

Czas

08:00 - 18:00

Więcej informacji

Wydarzenie na Facebooku

Lokalizacja

Wieś Ostrów w Małopolsce
Ostrów 1, 32-112 Klimontów
Kategoria

Organizator

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Ostrów
Wydarzenie na Facebooku
Menu