pixel
Klub Korab

Rekordowy rejs 12-osobowej najstarszej załogi

Z przyjemnością informujemy, że Rekord Polski na najstarszą załogę rejsu pod względem średniej wieku wszystkich żeglarzy. został pobity! Relację z wydarzenia można znaleźć tutaj: Rekordowi żeglarze. 


To będzie wyjątkowy rejs na otwartych wodach! Wyjątkowy pod wieloma względami, a co więcej również rekordowy. Z okazji 80-tej rocznicy zakończenia rejsu wokół globu (2 października 1939) w Anglii przez pierwszego Polaka – Władysława Wagnera, urodzonego w Ziemi Radomskiej, już 27 lipca 2019 roku rozpocznie się wyjątkowy rejs żeglarski po Bałtyku.

Dlaczego wyjątkowy? Bo rekordowy. Podczas rejsu, żeglarze będą ustanawiać oficjalny Rekord Polski na najstarszą załogę rejsu pod względem średniej wieku wszystkich żeglarzy. 

Organizatorem i pomysłodawcą całego wydarzenia jest Klub Żeglarski KORAB z Radomia. W rejsie weźmie udział 12-osobowa załoga, która przez tydzień odbędzie rejs żeglarski wokół wyspy Bornholm. Co najistotniejsze, średnia wieku żeglarzy będzie wynosiła ponad 75 lat.

Jeśli załodze uda się ukończyć rejs i 3 sierpnia 2019 roku w Kołobrzegu w Marinie Solna nastąpi wyokrętowanie, wówczas sędzina Biura Rekordów przyzna oficjalny certyfikat potwierdzający sukces.

Celem ustanowienia rekordu jest wykazanie, że żeglarstwo jest sportem który można uprawiać w podeszłym wieku, a dla pasjonatów radomskich żeglarzy będzie to 32 rejs morski. Trzymamy kciuki za nieustraszonych żeglarzy!

Wydarzenie odbędzie się przy wsparciu Gminy Miasta Radom.

Oceń ten rekord!

Data

27 lip 2019 - 03 sie 2019
Zakończone!

Czas

18:00 - 10:00

Więcej informacji

Wydarzenie na Facebooku

Lokalizacja

Kołobrzeg Marina Solna
Warzelnicza 1, 78-100 Kołobrzeg
Kategoria

Organizator

Klub Żeglarski KORAB - Radom
Klub Żeglarski KORAB - Radom