pixel

70. lecie biblioteki w Gryficach

Z przyjemnością informujemy, że Rekord Polski na najwięcej osób czytających legendę regionalną jednocześnie został pobity! Relację z wydarzenia można znaleźć tutaj: Czytanie fragmentu legendy regionalnej.


Z okazji 70. lecia istnienia Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach oraz przypadającego na 8 maja Dnia Bibliotekarza i Bibliotek bity będzie Rekord Polski na najwięcej osób czytających legendę regionalną jednocześnie.

Oficjalna próba bicia Rekordu Polski odbędzie się w poniedziałek 7 maja 2018 roku. Rekordowe czytanie rozpocznie się o godzinie 10:00. Rekord odbędzie się na Placu Zwycięstwa w Gryficach.

Przed mieszkańcami Gryfic nie lada wyzwanie, gdyż do pobicia jest rekord z 2016 roku należący do mieszkańców Trzcianki. Aktualnie, jest to 255 osób. Aby w Gryficach padł nowy rekord, w największym czytaniu fragmentu legendy regionalnej musi wziąć udział przynajmniej  256 osób.

Więcej o rekordzie z Trzcianki przeczytasz w naszym artykule: Najwięcej osób czytających fragment legendy regionalnej.

Wśród głównych wytycznych dotyczących bicia Rekordu Polski na najwięcej osób czytających legendę ludową, znajdują się między innymi zapisy o tym, że wszyscy uczestnicy rekordu muszą dokładnie znać tekst czytanej legendy, że wszyscy muszą czytać ten sam tekst jednocześnie oraz, że wspólne czytanie musi trwać co najmniej 30 sekund.

Plakat - Gryfice

Oceń ten rekord!
Tagi: ,

Data

07 maj 2018
Zakończone!

Czas

10:00 - 11:00

Więcej informacji

Wydarzenie na FB

Lokalizacja

Plac Zwycięstwa w Gryficach
72-300 Gryfice, Polska
Kategoria

Organizator

Miejska Biblioteka Publiczna w Gryficach
Miejska Biblioteka Publiczna w Gryficach