pixel

Ardbeg Day 2018 / V edycja Festiwalu Whisky w Jastrzębiej Górze

Z przyjemnością informujemy, że Rekord Polski na największą degustację whisky został ustanowiony! Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie na: Największa degustacja whisky.


Wszystkich miłośników whisky zapraszamy na piątą już edycję Festiwalu Whisky w Jastrzębiej Górze. W tym roku, wydarzenie odbędzie się między 24-25 sierpnia. Miejscem odbywania się imprezy będzie teren Coctail Baru Max oraz Domu Whisky w Jastrzębiej Górze, przy ul. Droga Rybacka 60. 

Impulsem do zorganizowania pierwszej edycji festiwalu było zaobserwowanie wzrostu zainteresowania tematyką whisky w Polsce, która określana jest jako jeden z najszybciej rozwijających się rynków whisky na świecie. Odkrycie to skłoniło organizatorów wydarzenia do dalszej realizacji celu, jakim jest propagowanie wśród Polaków kultury picia whisky.

Tegoroczna edycja wydarzenia będzie nieco inna od poprzednich. Wszystko za sprawą oficjalnej próby ustanowienia nowego Rekordu Polski na najwięcej osób degustujących whisky jednocześnie. Jak podkreślają organizatorzy, celem ustanowienia rekordu jest pokazanie popularności spożycia whisky w Polsce.

Bicie rekordu odbędzie się pierwszego dnia festiwalu, czyli w piątek 24 sierpnia 2018 roku, w późnych godzinach wieczornych, podczas Ardbeg Day 2018 w Strefie After Party. Początek rekordowej degustacji zaplanowano o północy. Na miejscu obecny będzie sędzia Biura Rekordów, który zweryfikuje rodzaj degustowanych whiskey i drinków na bazie whisky oraz liczbę osób uczestniczących w degustacji.

Podczas V edycji Festiwalu Whiskey w Jastrzębiej Górze, na wszystkich miłośników szlachetnego trunku czeka sporo atrakcji. Na scenie głównej zagra m.in. zespół Dżem, który z pewnością zaśpiewa swój hit „Whisky moja żono”. Będą też prezentacje, degustacje, konkursy oraz animacje na stoiskach festiwalowych wystawców. Ponadto: warsztaty gry na dudach oraz warsztaty tańca szkockiego i irlandzkiego.

Bilety na wydarzenie można już nabyć online, na stronie organizatora.

Oceń ten rekord!

Data

24 - 25 sie 2018
Zakończone!

Czas

22:30 - 03:00

Więcej informacji

Wydarzenie na FB

Lokalizacja

Strefa Afterparty
ul. Obrońców Westerplatte 4, 84-104 Jastrzębia Góra
Kategoria

Organizator

Moët Hennessy Polska
Moët Hennessy Polska