pixel

Czy w Wolinie pobiją Rekord Polski na największą flagę narodową?

Najbardziej charakterystycznym symbolem polskości jest nie tylko orzeł, ale także biało-czerwona flaga. Nic więc dziwnego, że te symbole są wykorzystywane przy okazji obchodów ważnych dla Polaków wydarzeń. Święta majowe dla Polaków to szczególne wydarzenia, ponieważ wzmacniają poczucie jedności z Ojczyzną. Nie inaczej będzie w Wolinie, gdzie obchody Majówki potrwają 2 dni.  Próba bicia Rekordu Polski w kategorii „Największa flaga narodowa” przypadnie 3 maja – dokładnie w 232. rocznicę uchwalenia konstytucji.

Zapowiadają się huczne obrzędy, ponieważ weryfikacja rekordu to tylko jedna z atrakcji. Wydarzenie rozpocznie się mszą świętą w intencji Ojczyzny w kościele św. Mikołaja Biskupa. Po nabożeństwie przed kościołem wolinianie rozwiną biało-czerwoną flagę.  Docelowo aby pobić Rekord Polski biało-czerwona musi mieć wymiary 666,26 mkw. Obecna na miejscu Sędzia z Biura Rekordów dokona pomiarów i zweryfikuje czy nowy wynik został ustanowiony.

W następnej kolejności, niezależnie od wyniku, ulicami Wolina przemaszeruje pochód z flagą, by ostatecznie umieścić ją na moście. Kolejnym elementem obchodów będą pokazy konne na wolińskich błoniach a na koniec – piknik patriotyczny. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do wspólnego świętowania.

 

Oceń ten rekord!
Tagi: , ,

Data

03 maj 2023
Zakończone!

Czas

13:00 - 15:00

Lokalizacja

Kościół Rzymskokatolicki pw. Św. Mikołaja Biskupa i Męczennika
Kościelna 19, 72-510 Wolin
Kategoria

Organizator

Biblioteka Publiczna Gminy Wolin