pixel

Dni Seniora Wrocław 2018

Tym razem niestety nie udało się pobić Rekordu Polski na najwięcej osób w kapeluszach. Trzymamy kciuki za pobicie tego rekordu następnym razem!


Uroczysta inauguracja tegorocznych Dni Seniora, które rozpoczną się 14 września i potrwają do 7 października zapowiada się niezwykle interesująco. Wszystko za sprawą oficjalnej próby pobicia Rekordu Polski na najwięcej osób w kapeluszach zgromadzonych w jednym miejscu. Poprzeczka została postawiona wysoko, ponieważ rekord, który jest aktualnie do pobicia wynosi aż 1 493 osoby.

Bicie rekordu odbędzie się w piątek 14 września 2018 roku punktualnie o godzinie 9:00, na placu Nowy Targ w centrum Wrocławia.

seniorzy

Wrocławskie Centrum Seniora wraz z Partnerami organizuje święto seniorów we Wrocławiu już od 2009 roku

„Dni Seniora – Wrocław” to inicjatywa stanowiąca doskonałą okazję do ukazania wielkiego potencjału społecznego osób starszych oraz ich istotnej roli w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego. Ustanowienie Rekordu Polski w największej liczbie osób w kapeluszach jednocześnie, wzmocni wśród uczestników poczucie integracji międzypokoleniowej, będzie wyrazem dialogu i wzajemnego szacunku. Kapelusz jest już od kilku lat znakiem charakterystycznym wrocławskich seniorów, stąd też wybór takiej kategorii.

W obchodach wrocławskich Dni Seniora corocznie bierze udział kilkanaście tysięcy seniorów z całego Dolnego Śląska i innych regionów Polski! Frekwencja i w tym roku zapowiada się rekordowo!

Seniorzy są aktywnymi organizatorami, pomysłodawcami i współrealizatorami większości przedsięwzięć oferowanych w trackie wrocławskich Dni Seniora. Taki partycypacyjny sposób organizacji wydarzeń wzmacnia u osób starszych poczucie sprawstwa, odpowiedzialności, użyteczności i osobistej satysfakcji z podejmowanych działań. Z każdą kolejną edycją w organizację Dni Seniora włącza się coraz więcej seniorów oraz młodzieży i wolontariuszy, co niewątpliwie pogłębia więzi międzypokoleniowe i poprawia komunikację interpersonalną.

W tym dniu na wszystkich seniorów biorących udział w wydarzeniu czeka sporo atrakcji. Wśród nich m.in.:

  • Występy grup tanecznych senioralnych i międzypokoleniowych: „Gracje”, tańce afrykańskie, zumba gold.
  • Fotobudki z możliwością bezpłatnego sfotografowania się.
  • Stoiska partnerskie: zapisy na  bezpłatne badania, pokazy makijażu i wizażu, zdrowe soki i napoje.
  • Marsz Kapeluszy (od pl. Nowy Targ, przez ul. Kotlarską, Szewską, Kurzy Targ do sceny na Rynku – pl. Gołębi).
  • Oficjalne otwarcie Dni Seniora Wrocław 2018.
  • rozstrzygnięcie konkursu dla seniorów (najlepsza stylizacja-postać historyczna) oraz konkursu międzypokoleniowego ( najdłuższe wąsy i najdłuższe włosy).
  • Wręczenie statuetek dla „ Przyjaciół Seniorów”.
  • Koncert Czerwonych Gitar

Dni Seniora 2018

Udział w Rekordzie Polski jest całkowicie bezpłatny.

Oceń ten rekord!
Tagi: ,

Data

14 wrz 2018
Zakończone!

Czas

09:00 - 13:30

Więcej informacji

Wydarzenie na FB

Lokalizacja

Plac Nowy Targ
plac Nowy Targ 29, 50-141 Wrocław, Polska
Kategoria

Organizator

Wrocławskie Centrum Seniora
Wrocławskie Centrum Seniora