pixel

Drugi Zielony Rekord Polski

Z przyjemnością informujemy, że Rekord Polski w posadzeniu największej ilości roślin w ciągu 24 godzin w wielu lokalizacjach został pobity! Relację z wydarzenia można znaleźć tutaj: Sadzenie roślin w wielu miejscach. 


Już po raz drugi Fundacja Rozwój i Dotlenieni.org biorą się za „zazielenianie” całej Polski! Po zeszłorocznym sukcesie Zielonego Rekordu Polski, podczas którego udało się w wielu lokalizacjach w całym kraju zasadzić rekordową liczbę krzewów, organizatorzy postanowili podjąć wyzwanie raz jeszcze!

Zielony Rekord Polski, podczas którego odbędzie się oficjalna próba ustanowienia Rekordu Polski w posadzeniu największej ilości roślin w ciągu 24 godzin w wielu lokalizacjach, zaplanowano na piątek 27 kwietnia 2018 roku. Wydarzenie potrwa od północy do północy.

W tym roku, w wielu lokalizacjach sadzone będą nie tylko krzewy, ale wszystkie zielone rośliny – drzewa, krzewy i kwiaty. Do udziału w grupowych nasadzeniach roślin zgłosiło się wiele Polskich miast: Wrocław, Częstochowa, Słupsk, Kraków, Warszawa i Poznań. W tych miastach, w kilku wybranych lokalizacjach na mieszkańców będą czekały sadzonki, które każdy chętny może zasadzić. Wszystkie rośliny będą dostępne bezpłatnie. Sadzone będą głównie w okolicach szkół i przedszkoli.

Do ogólnopolskiej akcji każdy może przyłączyć się również indywidualnie. Wystarczy tylko, że 27 kwietnia, w dowolnym miejscu posadzicie nową roślinę i wykonacie minimum dwa zdjęcia – przed wykonaniem nasadzenia oraz z już posadzoną młodą rośliną. Zdjęcia należy wysyłać do północy tego samego dnia za pośrednictwem portalu Facebook lub na adres e-mail: zielonyrekord@dotlenieni.org. Każdy uczestnik, który zdecyduje się wziąć udział w Zielonym Rekordzie Polski otrzyma od organizatorów certyfikat potwierdzający. 

Jeśli jeszcze zastanawiacie się nad tym czy warto wziąć udział w tegorocznej edycji Zielonego Rekordu Polski, to pamiętajcie, że więcej roślin w miastach to więcej czystego powietrza i tlenu. Tlen to podstawa wszelkich procesów życiowych. Bez jedzenia jesteśmy w stanie przeżyć kilka tygodni, bez picia kilka dni, ale bez tlenu już tylko kilka minut. Dajmy wspólnie oddech miastu!Dotlenieni.org - rekord

Oceń ten rekord!

Data

27 kwi 2018
Zakończone!

Czas

Cały dzień

Więcej informacji

Wydarzenie na FB

Lokalizacja

Polska
Kategoria

Organizator

Fundacja Rozwój
Fundacja Rozwój