pixel

Dzień jak co dzyń

Z przyjemnością informujemy, że Rekord Polski na największą orkiestrę złożoną z dzwonków rowerowych został pobity! Relację z wydarzenia można znaleźć tutaj: Największa orkiestra dzwonków rowerowych.


Po sukcesie związanym z biciem Rekordu Polski na najwięcej osób malujących sobie usta jednocześnie w łódzkiej Manufakturze, centrum  handlowe postanowiło podjąć się kolejnej próby bicia rekordu. Tym razem, w niedzielę 13 maja, na Rynku Manufaktury odbędzie się Rekord Polski na największą orkiestrę złożoną z dzwonków rowerowych.

Aktualnymi rekordzistami w tej kategorii są mieszkańcy Szczecina, którzy w 2016 roku zgromadzili orkiestrę złożoną ze 115 osób i wspólnie odegrali popularną melodię dopingującą polskich piłkarzy – „Polska – biało czerwoni”. Więcej o tym rekordzie przeczytacie w artykule: największa orkiestra dzwonków rowerowych. Aby w Łodzi udało się pobić obecny Rekord Polski, przed Manufakturą musi zgromadzić się przynajmniej 116 osób wyposażonych w sprawne dzwonki rowerowe.

Melodia, która zostanie odegrana musi być znana przez wszystkich uczestników próby. Utworem, który zostanie zagrany będzie Eine kleine Nachtmusik Mozarta. Ponadto, największa orkiestra dzwonków rowerowych musi grać przez przynajmniej 5 minut i być dyrygowana przez profesjonalnego dyrygenta.

Akcja Dzień jak co Dzyń jest związana z akcją RoweLove – czyli tu wolniej jest lepiej. Jej celem jest zwrócenie uwagi rowerzystów na fakt, że w Manufakturze mnóstwo się dzieje i nie warto pędzić przez rynek na złamanie karku – to jest to przestrzeń przyjazna również dla gości poruszających się pieszo, na których należy uważać.

Do współpracy w biciu Rekordu Polski została także zaproszona Rowerowa Łódź.

Przez cały dzień, odwiedzający na jednośladach, mogą liczyć na wiele rowerowych niespodzianek i porad. Pojawią się też policjanci, którzy będą znakować rowery oraz przypominać o zasadach bezpiecznej jazdy i zagrożeniach, które czyhają na rowerzystów.

Wydarzenie odbędzie się na Rynku Włókniarek Łódzkich, na terenie łódzkiej Manufaktury, przy ulicy Karskiego 5. Próba generalna największej orkiestry dzwonków rowerowych rozpocznie się punktualnie o godzinie 14.45, a rekordowy koncert o godzinie 15:00. 

Oceń ten rekord!
Tagi: ,

Data

13 maj 2018
Zakończone!

Czas

14:45 - 16:00

Więcej informacji

Wydarzenie na FB

Lokalizacja

Manufaktura Łódź
Drewnowska 58, 91-002 Łódź
Kategoria

Organizator

Manufaktura
Manufaktura