pixel

Dzień Liczby Pi na Politechnice Łódzkiej

Tym razem niestety nie udało się pobić Rekordu Guinnessa na najdłuższe rozwinięcie liczby Pi. Trzymamy kciuki za pobicie tego rekordu następnym razem!

Udało się jednak ustanowić Rekord Polski na najdłuższe rozwinięcie liczby Pi. Więcej informacji znajdziesz w osobnym artykule: Rekordowe Pi na PŁ. 


Już 14 marca 2019 roku, w ramach obchodów Dnia Liczby Pi oraz Dnia Otwartego na Politechnice Łódzkiej, odbędzie się oficjalna próba bicia rekordu Guinnessa na najdłuższy łańcuch z osób tworzących rozwinięcie liczby π.

Próba bicia rekordu Guinnessa w ustawieniu najdłuższego łańcucha z rozszerzeniem liczby π będzie kulminacyjnym punktem Święta π na Politechnice Łódzkiej. Do tego potrzebni będą wszyscy chętni, którzy tego dnia, o godzinie 13:00, pojawią się w strefie bicia rekordu, zlokalizowanej na Kampusie B Politechniki Łódzkiej. Będzie świetna zabawa, pamiątkowe zdjęcia oraz dyplomy i upominki za uczestnictwo w próbie pobicia rekordu Guinnessa!

Do pobicia jest zeszłoroczny rekord należący do Fundacji mBanku, który wynosi 627 osób. Więcej informacji o tym rekordzie znajduje się na stronie: Liczba Pi – Rekord Polski. Aby na Politechnice Łódzkiej padł nowy rekord, w przedsięwzięciu musi wziąć przynajmniej 628 osób. 

Z okazji hucznych obchodów Dnia Liczby Pi, Politechnika Łódzka przygotowała w tym wyjątkowym dniu wiele atrakcji. Poza oficjalną próbą bicia rekordu Guinnessa, na uczelni odbędą różnorodne zajęcia – pokazy kół naukowych, warsztaty i wykłady, nie tylko o ulubionej liczbie większości, ale też obrazujące zainteresowania naukowe studentów i pracowników Politechniki Łódzkiej. Będą studenckie wynalazki, wybuchowe doświadczenia i nowoczesne technologie.

Celem organizowanego na ogromną skalę przedsięwzięcia jest przybliżenie uczelni młodzieży szkolnej i pokazanie Politechniki od środka oraz zachęcenie do rozwijania zainteresowań naukami ścisłymi i technicznymi.

Aby wziąć udział w oficjalnej próbie pobicia rekordu Guinnessa należy się wcześniej zarejestrować, wysyłając maila na adres: promocja@info.p.lodz.pl. W treści wiadomości trzeba podać nazwę szkoły biorącej udział w przedsięwzięciu, nazwisko i kontakt do opiekuna grupy oraz liczbę uczniów biorących udział w biciu rekordu.

Plakat rekord Politechnika 2019

Oceń ten rekord!
Tagi: ,

Data

14 mar 2019
Zakończone!

Czas

13:00 - 16:00

Lokalizacja

Kampus B Politechniki Łódzkiej
Wólczańska 90-451, Łódź, Polska
Kategoria

Organizator

Politechnika Łódzka
Politechnika Łódzka