Dzień Liczby Pi na Politechnice Łódzkiej

Już 14 marca 2019 roku, w ramach obchodów Dnia Liczby Pi oraz Dnia Otwartego na Politechnice Łódzkiej, odbędzie się oficjalna próba bicia rekordu Guinnessa na najdłuższy łańcuch z osób tworzących rozwinięcie liczby π.

Próba bicia rekordu Guinnessa w ustawieniu najdłuższego łańcucha z rozszerzeniem liczby π będzie kulminacyjnym punktem Święta π na Politechnice Łódzkiej. Do tego potrzebni będą wszyscy chętni, którzy tego dnia, o godzinie 13:00, pojawią się w strefie bicia rekordu, zlokalizowanej na Kampusie B Politechniki Łódzkiej. Będzie świetna zabawa, pamiątkowe zdjęcia oraz dyplomy i upominki za uczestnictwo w próbie pobicia rekordu Guinnessa!

Do pobicia jest zeszłoroczny rekord należący do Fundacji mBanku, który wynosi 627 osób. Więcej informacji o tym rekordzie znajduje się na stronie: Najdłuższy łańcuch rozwinięcia liczby Pi. Aby na Politechnice Łódzkiej padł nowy rekord, w przedsięwzięciu musi wziąć przynajmniej 628 osób. 

Z okazji hucznych obchodów Dnia Liczby Pi, Politechnika Łódzka przygotowała w tym wyjątkowym dniu wiele atrakcji. Poza oficjalną próbą bicia rekordu Guinnessa, na uczelni odbędą różnorodne zajęcia – pokazy kół naukowych, warsztaty i wykłady, nie tylko o ulubionej liczbie większości, ale też obrazujące zainteresowania naukowe studentów i pracowników Politechniki Łódzkiej. Będą studenckie wynalazki, wybuchowe doświadczenia i nowoczesne technologie.

Celem organizowanego na ogromną skalę przedsięwzięcia jest przybliżenie uczelni młodzieży szkolnej i pokazanie Politechniki od środka oraz zachęcenie do rozwijania zainteresowań naukami ścisłymi i technicznymi.

Aby wziąć udział w oficjalnej próbie pobicia rekordu Guinnessa należy się wcześniej zarejestrować, wysyłając maila na adres: promocja@info.p.lodz.pl. W treści wiadomości trzeba podać nazwę szkoły biorącej udział w przedsięwzięciu, nazwisko i kontakt do opiekuna grupy oraz liczbę uczniów biorących udział w biciu rekordu.

Plakat rekord Politechnika 2019

Tagi: ,

Data

14 Mar 2019

Czas

13:00 - 16:00

Lokalizacja

Kampus B Politechniki Łódzkiej
Wólczańska 90-451, Łódź, Polska
Kategoria
Politechnika Łódzka

Organizator

Politechnika Łódzka
Menu