pixel

Gostyń sercem Orkiestry

Z przyjemnością informujemy, że Rekord Polski na największą mozaikę z kartonowych pudełek został pobity! Relację z wydarzenia można znaleźć tutaj: Rekordowa mozaika dla WOŚP. 


Miasto Gostyń aktywnie włącza się w 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Wszystko za sprawą wyjątkowego Rekordu Polski na największą mozaikę z kartonowych pudełek dla WOŚP! Rekordowa próba odbędzie się w najbliższą niedzielę 12 stycznia 2020 roku w Hali sportowej ZSO w Gostyniu. Start wydarzenia zaplanowano na godzinę 9:00.

Celem ustanowienia rekordu jest wsparcie największej na świecie akcji charytatywnej poprzez ułożenie największego w całej Polsce serca z kartonowych pudełek – skarbonek!

Jak mówi Mirosław Sobkowiak, szef sztabu WOŚP w Gostyniu: „Rekordowe serce zostanie ułożone z tekturowych kartonów – skarbonek, podarowanych przez gostyńską firmę Netbox. Ma mieć powierzchnię około 400 m2. Każdy może mieć udział w tworzeniu tego serca i biciu rekordu”.

„Chodzi o to, że każde pudełko może mieć swojego właściciela. Każdy, kto ma ochotę zasponsorować kartonik, może wejść na stronę zrzutka.pl gdzie uruchomiona została zbiórka, na akcję Gostyń sercem Orkiestry. Można wpłacić dowolną kwotę, zostać właścicielem pudełek i odebrać je po zakończeniu akcji. Nieodebrane pudełka – skarbonki zostaną podarowane wszystkim uczniom szkół i przedszkolakom z terenu powiatu gostyńskiego. Będzie można do nich zbierać np. na kolejny finał WOŚP.”

Na uczestników wydarzenia czeka sporo atrakcji. Będą m.in.: krótki kurs pierwszej pomocy, lukrowanie piernikowych serc, wpisy do księgi gostyńskich serc, galeria gostyńskich serc, kąpiel morsów, turniej kręglarski oraz koncerty.

logotyp-top
Stowarzyszenie Dziecko
Oceń ten rekord!
Tagi: ,

Data

12 sty 2020
Zakończone!

Czas

09:00 - 12:00

Więcej informacji

Wydarzenie na Facebooku

Lokalizacja

Hala sportowa ZSO w Gostyniu
Wrocławska 10, 63-800 Gostyń, Polska
Kategoria

Organizator

redakcja Gostyn24
redakcja Gostyn24