pixel

Najdłuższy maraton futsalu – Rekord Guinnessa

Zapowiadają się nie lada emocje! Wszystko za sprawą rekordowego przedsięwzięcia, które rozpocznie się już w najbliższy piątek 7 grudnia 2018 roku i potrwa aż do niedzieli 9 grudnia. Spieszymy z wyjaśnieniem, że mowa jest o oficjalnej próbie bicia rekordu Guinnessa na najdłuższy mecz/maraton futsalu, który odbędzie się w Warszawie, na Hali OSiR Praga-Południe. Początek rekordowej próby zaplanowano na godzinę 14:00. 

Aktualny rekord, który jest do pobicia wynosi dokładnie 50 godzin nieprzerwanej gry i został rozegrany między dwoma drużynami – „Zielonymi Rycerzami” i „Białymi Rycerzami” z Lee Knight Foundation w Birkenhead, Cheshire w Wielkiej Brytanii w 2017 roku. Więcej informacji na temat dotychczasowych rekordów w tej właśnie kategorii znajdziecie na stronie: Najdłuższy mecz futsalu.  

Cała akcja bicia rekordu Guinnessa została zorganizowana w szczytnym celu. Rekord bity jest dla Tomka, który zachorował na złośliwy nowotwór. Leczenie jest bardzo kosztowne, dlatego rekordowo chcemy zebrać środki i wspomóc leczenie Tomka. Do zbiórki można włączyć się tutaj: Zbiórka dla Tomka. 

Futsal, nazywany często potocznie halówką, to zespołowa gra sportowa, będąca odmianą piłki nożnej – rozgrywana w hali. Jej nazwa pochodzi z języka portugalskiego „futebol de salão”  i  hiszpańskiego „fútbol sala” lub „fútbol de salón”, co  po prostu oznacza futbol rozgrywany na hali.

Plakat

 

Oceń ten rekord!

Data

07 - 09 gru 2018
Zakończone!

Czas

14:00 - 17:00

Lokalizacja

Hala OSiR Praga-Południe
ul. Siennicka 40 04-393 Warszawa
Kategoria

Organizator

Piłka na Okrągło
Piłka na Okrągło