pixel

Obchody 99. rocznicy odzyskania niepodległości

Z przyjemnością informujemy, że Rekord Polski na najwięcej osób grających na flażoletach jednocześnie został pobity! Relację z wydarzenia można znaleźć tutaj: Rekordowe flażolety. 


W tym roku Miasto Puck zaplanowało obchody Narodowego Święta Niepodległości na dwa dni! Jest ku temu okazja tym bardziej, że Puck świętuje 669. rocznicę otrzymania praw miejskich!

Obchody rozpoczną się już 10. listopada o godzinie 12:00 na Starym Rynku. Wtedy to Dzieci i Młodzież Niepodległej zaprezentują się w programie słowno – wokalnym. Po tej części nastąpi oficjalna próba ustanowienia Rekordu Polski w grze na flażolecie. Aby ten projekt zakończył się powodzeniem, na Starym Rynku musi zgromadzić się i zagrać wspólnie co najmniej 100 osób!

Co to właściwie jest flażolet?

Otóż jest to niewielki instrument dęty łudząco podobny do fletu. Swego rodzaju piszczałka z ustnikiem dzióbkowym i sześcioma wierzchnimi otworami palcowymi. W XVIII i XIX wieku flażolet był tak popularny w Polsce, że zaczęto go nazywać flecikiem polskim. Nic więc dziwnego, że akurat ten instrument został wybrany do ustanowienia rekordu z okazji odzyskania niepodległości.

Dołączcie do wydarzenia! Uczcijmy wspólnie 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości!

Rekord Polski podczas Dnia Niepodległości w Mieście Puck - plakat

Oceń ten rekord!
Tagi: ,

Data

10 lis 2017
Zakończone!

Czas

12:00

Więcej informacji

Wydarzenie na FB

Lokalizacja

Stary Rynek
1 Maja 84-100 Puck, Polska
Kategoria

Organizator

Urząd Miasta w Pucku
Urząd Miasta w Pucku