pixel

Patriotyczny Happening w Błoniu

Z przyjemnością informujemy, że Rekord Polski na najwięcej osób śpiewających hymn Polski jednocześnie. został pobity! Relację z wydarzenia można znaleźć tutaj: najwięcej osób śpiewających hymn Polski


Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w Błoniu pod Warszawą odbędzie się Patriotyczny Happening, podczas którego bity będzie Rekord Polski. Będzie to Rekord Polski na najwięcej osób śpiewających hymn Polski jednocześnie. Rekordowe śpiewanie będzie także miało na celu uczczenie 200. rocznicy śmierci gen. Jana Henryka Dąbrowskiego.

Wydarzenie jest organizowane przez Szkołę Podstawową nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Błoniu i Stowarzyszenie „O uśmiech ucznia”. Patronat nad całym przedsięwzięciem objął Pan Burmistrz – Zenon Reszka.

Inicjatywa podjęta przez organizatorów ma za zadanie edukować patriotycznie dzieci, młodzież i dorosłych mieszkańców Błonia. Chodzi o to, by uczniowie i dorośli pamiętali o roli „Mazurka Dąbrowskiego” w historii Polski oraz znali wszystkie jego zwrotki. Wydarzenie ma także w swoim założeniu zintegrować dzieci i młodzież z błońskich placówek edukacyjnych oraz zjednoczyć pokolenie młodsze ze starszym.

Zadanie, które stoi przez uczestnikami wydarzenia nie należy do najprostszych. Aktualny rekord w tej kategorii, z 2016 roku, wynosi aż 2585 osób i należy do mieszkańców Pucka. Aby w Błoniu padł nowy Rekord Polski, wszystkie cztery zwrotki polskiego hymnu musi jednocześnie odśpiewać przynajmniej 1586 osób. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o rekordzie z Pucka – przeczytajcie nasz artykuł: Najwięcej osób śpiewających hymn Polski.

Patriotyczny Happening odbędzie się w środę 6 czerwca 2018 roku na Rynku w Błoniu. Bicie rekordu zaplanowano na godzinę 12:00.

Nie może Was tam zabraknąć! Na miejscu obecny będzie sędzia, który zweryfikuje wynik próby i wręczy oficjalny certyfikat zaświadczający o ustanowieniu Rekordu Polski.

Oceń ten rekord!

Data

06 cze 2018
Zakończone!

Czas

12:00 - 13:00

Więcej informacji

Wydarzenie na FB

Lokalizacja

Rynek w Błoniu
Rynek, 05-870 Błonie
Kategoria

Organizator

Gmina Błonie
Gmina Błonie