pixel

Piknik matematyczny w Centrum Nauki Kopernik

Z przyjemnością informujemy, że rekord Guinnessa na najdłuższy łańcuch rozwinięcia liczby Pi został pobity! Relację z wydarzenia można znaleźć tutaj: rekord z liczbą Pi


14 marca obchodzić będziemy światowy dzień liczby Pi. Data tego matematycznego święta nie jest przypadkowa. Powodem jest skojarzenie z pierwszymi cyframi rozszerzenia dziesiętnego liczby Pi, jako że data „14 marca” zapisywana jest w USA jako „3.14”, a tyle właśnie wynosi w największym zaokrągleniu liczba Pi.

Z tej okazji Fundacja mBank wraz z Fundacją Dobra Sieć podejmą oficjalną próbę pobicia rekordu Guinnessa na najdłuższą linię osób prezentujących rozwinięcie liczby Pi. Aby pobić poprzedni rekord należący do uczniów z miejscowości Todi we Włoszech, w Warszawie 14 marca 2018 roku, kolejne cyfry z rozszerzenia liczby Pi musi trzymać przynajmniej 521 osób.

Całe wydarzenie odbędzie się na bulwarach wiślanych, przy Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, w ramach Pikniku matematycznego podsumowującego IV edycję programu edukacyjnego „mPotęga”. Początek imprezy zaplanowany jest na godzinę 9.00. Oficjalne podejście do próby bicia rekordu Guinnessa przewidziane jest na godzinę 11.10.

W programie pikniku poza próbą bicia rekordu Guinnessa, do której zaproszeni są wszyscy uczniowie, nauczyciele i wolontariusze z całej Polski, przewidziano wiele atrakcji. Wśród nich, miedzy innymi: zwiedzanie ekspozycji Centrum Nauki Kopernik, gry i łamigłówki matematyczne, czy prezentacja Van Anh Dama „Pi razy oko”.

Oceń ten rekord!
Tagi: ,

Data

14 mar 2018
Zakończone!

Czas

09:00 - 15:30

Więcej informacji

Wydarzenie na FB

Lokalizacja

Centrum Nauki Kopernik
Wybrzeże Kościuszkowskie 20, 00-390 Warszawa
Kategoria