pixel

Recycling na miarę

Z przyjemnością informujemy, że Rekord Polski na największą mozaikę z tekstyliów został pobity! Relację z wydarzenia można znaleźć tutaj: Rekordowa mozaika z tekstyliów. 


W ramach Europejskiego Tygodnia Redukcji Odpadów, obchodzonego w dniach 17.11.2018 – 25.11.2018, Fundacja VIVE Serce Dzieciom wspólnie z Partnerami zrealizuje projekt, którego celem będzie przeprowadzenie próby pobicia Rekordu Polski na największą mozaikę z tekstyliów. Bicie rekordu będzie polegało na wykonaniu przez dzieci klas gimnazjalnych obrazu z tekstyliów o wymiarach 3m x 5m o łącznej powierzchni 15m2. Tematem obrazu będzie 100-lecie Niepodległości Polski.

Bicie rekordu na największą mozaikę z tekstyliów rozpocznie się 22 listopada 2018 roku o godzinie 9:00 i potrwa do godziny 14:00. Na miejscu obecny będzie oficjalny sędzia Biura Rekordów, który zweryfikuje wynik rekordu i wręczy oficjalny certyfikat potwierdzający osiągnięcie. W trakcie trwania bicia rekordu odbędą się również występy dzieci i młodzieży z Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach. 

Wykonania mozaiki podjęła się Pani Bogumiła Kamińska wraz ze swoimi podopiecznymi z klas gimnazjalnych ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łopusznie. Materiał na obraz pochodzić będzie z firmy VIVE Textile Recycling. Obraz pozostanie do końca roku w kieleckim WDK-u, a potem ozdobi on Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Łopusznie, by na koniec trafić do Fundacji VIVE Serce Dzieciom.

Organizator wydarzenia, Fundacja VIVE Serce Dzieciom działa w Grupie VIVE, która promuje zasadę 3 R: Reduce, Reuse, Recycle – zmniejsz użycie, użyj ponownie, oddaj do odzysku. Fundacja propaguje wśród dzieci wszelkie inicjatywy w zakresie ochrony środowiska. Podejmuje wiele działań w ramach nurtu Textile Upcycling, którego założeniem jest pokazanie różnych możliwości przetwarzania wtórnego odpadów tekstylnych, w wyniku czego powstają produkty o wartości wyższej niż przetwarzane surowce. Proces ten pozwala zmniejszyć zarówno ilość odpadów, jak i ilość materiałów wykorzystywanych w produkcji pierwotnej.

Oceń ten rekord!
Tagi: ,

Data

22 lis 2018
Zakończone!

Czas

09:00 - 11:00

Więcej informacji

Wydarzenie na FB

Lokalizacja

Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach
Księdza Piotra Ściegiennego 2, 25-001, Kielce, Polska
Kategoria

Organizator

Fundacja VIVE Serce Dzieciom
Fundacja VIVE Serce Dzieciom