pixel

Rekord Guinnessa na stadionie Lecha

Z przyjemnością informujemy, że Rekord Guinnessa na największą lekcję piłki nożnej został pobity! Relację z wydarzenia można znaleźć tutaj: Największa lekcja piłki nożnej


Na stadionie Lecha Poznań, przy ulicy Bułgarskiej będzie się działo! A wszystko za sprawą oficjalnej próby pobicia rekordu Guinnessa na największą lekcję piłki nożnej.

Rekord Guinnessa będzie bity z okazji 96. rocznicy powstania klubu sportowego Lech Poznań. Klub został oficjalnie założony 19 marca 1922 roku. Na przestrzeni lat Lech Poznań został 7-krotnym Mistrzem Polski, 5-krotnym triumfatorem rozgrywek o Puchar Polski i 6-krotnym zdobywcą Superpucharu Polski.

Idea jest prosta. Chodzi o to, aby każdy z młodych kibiców Kolejorza mógł przyczynić się do ustanowienia wielkiego rekordu Guinnessa, a przy okazji spędzić aktywnie czas w sportowym towarzystwie. Koniecznie zapraszajcie swoich znajomych z klasy, czy podwórka i przyłączcie się do wspólnej zabawy.

Bicie rekordu odbędzie się na płycie głównej INEA Stadionu, tak aby wszyscy uczestnicy wydarzenia mogli się poczuć jak zawodnicy Kolejorza! Dodatkowo, lekcję poprowadzi jeden z zawodników pierwszego zespołu. Jeśli chcecie się przekonać kto to będzie, przyjdźcie koniecznie 8 kwietnia 2018 roku na Bułgarską!

Wydarzenie rozpocznie się w niedzielę o godzinie 12:20 przed Stacją Kolejorz przy INEA Stadionie (róg trybuny III i IV). Koniecznie zabierzcie ze sobą obuwie oraz strój sportowy w niebiesko-białych barwach. Dodatkowo, organizatorzy przygotowali dla każdego uczestnika specjalny upominek.

Aby rekord został oficjalnie uznany przez londyńskiego Guinnessa, na stadionie Lecha w Poznaniu, w największej lekcji piłki nożnej musi wziąć udział przynajmniej 687 osób, czyli o jedną więcej niż wynosi aktualny wynik rekordu Guinnessa w tej kategorii. Obecny rekord należy do fanów irlandzkiej drużyny Knocklyon United, którzy 23 maja 2014 roku zebrali się na miejscowym stadionie w liczbie 686 osób.

Teraz Lech Kolejorz stoi przed wielką szansą zapisania się na kartach historii. Wszystko w waszych rękach – a właściwie to nogach.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, należy tylko przyjść z wydrukowaną wcześniej darmową wejściówką. Pobrać można ją tutaj: bilet

Grafika na rekord - Lech

Oceń ten rekord!

Data

08 kwi 2018
Zakończone!

Czas

12:20 - 14:00

Więcej informacji

Wydarzenie na FB

Lokalizacja

INEA Stadion
Bułgarska 17, 60-320 Poznań
Kategoria

Organizator

Lech Poznań