pixel
Wieś Ostrów

Rekord Guinnessa we wsi Ostrów

Tym razem niestety nie udało się pobić Rekordu Guinnessa na najwięcej osób używających ręcznych narzędzi do koszenia. Trzymamy kciuki za pobicie tego rekordu następnym razem! Z przyjemnością informujemy natomiast, że Rekord Polski na  najwięcej osób używających ręcznych narzędzi do koszenia został ustanowiony! Relację z wydarzenia można znaleźć tutaj: Rekordowe koszenie. 


Już 28 lipca 2019 roku (niedziela) we wsi Ostrów w Małopolsce odbędzie się oficjalna próba ustanowienia rekordu Guinnessa na najwięcej osób używających ręcznych narzędzi do koszenia. W praktyce oznacza to, że podczas corocznych dożynek, przy zastosowaniu niecodziennych metod, uczestnicy wydarzenia będą kosić zboże tradycyjnymi, ręcznymi kosami.

Organizatorem i pomysłodawcą całego przedsięwzięcia jest prężnie działające Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Ostrów, które na co dzień zajmuje się prowadzeniem niepublicznej szkoły oraz działaniami na rzecz społeczności lokalnej. Rekord Guinnessa postanowili pobić w ramach promocji miejscowości.

Każdy uczestnik rekordowej próby będzie miał do skoszenia przy użyciu tradycyjnych narzędzi obszar pola o powierzchni minimum 1×1 metr. Nad prawidłowością całego procesu będzie czuwała koordynatorka z Biura Rekordów, eksperci z zakresu rolnictwa, świadkowie i stewardzi. Zapowiadają się niezłe emocje!

Początek rekordowej próby ok. godziny 16:00. Przed i po próbie bicia rekordu Guinnessa na uczestników czeka sporo atrakcji. Zapraszamy!

Oceń ten rekord!

Data

28 lip 2019
Zakończone!

Czas

08:00 - 18:00

Więcej informacji

Wydarzenie na Facebooku

Lokalizacja

Wieś Ostrów w Małopolsce
Ostrów 1, 32-112 Klimontów
Kategoria

Organizator

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Ostrów