pixel

Rekordowe czytanie Małego Księcia

Tym razem niestety nie udało się pobić Rekordu Polski na najwięcej osób czytających fragment „Małego Księcia”. Trzymamy kciuki za pobicie tego rekordu następnym razem!


Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 172 w Warszawie im. Polskiej Organizacji Wojskowej podejmą się pierwszej w Polsce próby ustanowienia rekordu na najwięcej osób czytających fragment „Małego Księcia”. Do udziału w Rekordzie Polski zaproszeni są również nauczyciele oraz wszyscy sympatycy szkoły.

„Mały Książę” to filozoficzna powiastka napisana dla dzieci przez francuskiego autora – Antoine’a de Saint-Exupéry’ego, która po raz pierwszy została wydana w 1943 roku w Nowym Jorku. Obecnie jest jedną z najbardziej lubianych przez uczniów lekturą szkolną, nie tylko ze względu na jej długość, ale głównie z uwagi na piękną historię, którą opisuje.

Aby rekord został zatwierdzony przez Biuro Rekordów, 10 czerwca 2018 roku, fragment książki musi czytać jednocześnie przynajmniej sto osób.

Rekordowe czytanie „Małego Księcia” odbędzie się na boisku szkolnym przy Szkole Podstawowej nr 172, mieszczącej się przy ul. Brata Alberta 46 w Warszawie Wesoła. Od godziny 13:00 będzie trwała rejestracja uczestników chętnych do wzięcia udziału w Rekordzie Polski. Oficjalna próba bicia rekordu rozpocznie się około godziny 13:30.

Celem, który przyświeca próbie bicia Rekordu Polski jest popularyzacja czytelnictwa wśród uczniów Szkoły Podstawowej i zachęcenie młodych ludzi do częstszego sięgania po książki.

Oceń ten rekord!
Tagi: ,

Data

10 cze 2018
Zakończone!

Czas

13:00 - 14:00

Więcej informacji

Wydarzenie na FB

Lokalizacja

Boisko przy SP nr 172 im. Polskiej Organizacji Wojskowej 
ul. Brata Alberta 46, 05-075 Warszawa

Organizator

Szkoła Podstawowa nr 172 im. Polskiej Organizacji Wojskowej w Warszawie
Szkoła Podstawowa nr 172 im. Polskiej Organizacji Wojskowej w Warszawie