pixel
Rekordowe czytanie Szymborskiej na pikniku w Czerniejewie

Rekordowe czytanie Szymborskiej na pikniku w Czerniejewie

Z okazji zbliżającej się 100. rocznicy urodzin Wisławy Szymborskiej, Senat Rzeczpospolitej Polskiej przyznał wybitnej poetce i laureatce Nagrody Nobla w dziedzinie literatury patronat nad rokiem 2023. Jubileusz będzie świętowany zarówno w Krakowie, gdzie noblistka spędziła większość swojego życia, jak i w pozostałych miastach w Polsce – w tym również w Czerniejewie. To właśnie tam 16 czerwca podczas pikniku organizowanego przez Czerniejewskie Stowarzyszenie Kulturalne Pokolenia podjęta zostanie próba ustanowienia Rekordu Polski na najwięcej osób czytających na głos utwór Wisławy Szymborskiej!

 

2023 rokiem Wisławy Szymborskiej
Fot.: szymborska.org.pl

 

16 czerwca 2023 roku podczas pikniku na czerniejewskiej grobli mieszkańcy oraz odwiedzający miasto goście będą mogli wspólnie świętować ustanowiony patronat i jeszcze lepiej poznać historię życia oraz twórczość autorki. Na miejscu czekać będą m.in. zakątek literacki z konkursami dla dzieci i dorosłych, wystawa poświęcona poetce, stoisko biblioteczne oraz punkt gastronomiczny, a zwieńczeniem wydarzenia będzie koncert zespołu CDN.

Rekordowe czytanie Szymborskiej na pikniku w Czerniejewie plakat
Fot.: Czerniejewskie Stowarzyszenie Kulturalne Pokolenia

 

Punktem kulminacyjnym pikniku będzie próba ustanowienia Rekordu Polski na najwięcej osób czytających na głos utwór Wisławy Szymborskiej.  Znany na całym świecie wiersz „Nic dwa razy” musi wybrzmieć z co najmniej 100 gardeł jednocześnie, aby miasto i wyczyn jego mieszkańców zapisało się na kartach historii niczym dorobek literacki noblistki.

Czy już niebawem w Czerniejewie zostanie ustanowiony nowy Rekord Polski na najwięcej osób czytających jednocześnie? Przekonamy się już 16 czerwca!

Oceń ten rekord!

Data

16 cze 2023
Zakończone!

Czas

18:00

Lokalizacja

Grobla w Czerniejewie
ul. Pałacowa, 62-250 Czerniejewo
Kategoria

Organizator

Czerniejewskie Stowarzyszenie Kulturalne Pokolenia
Czerniejewskie Stowarzyszenie Kulturalne Pokolenia