pixel

Śpiewamy dla Polski

Z przyjemnością informujemy, że Rekord Polski na najwięcej osób śpiewających pieśń patriotyczną został pobity! Relację z wydarzenia można znaleźć tutaj: Najwięcej osób śpiewających pieśń patriotyczną.


Przyłącz się do mieszkańców Powiatu Kaliskiego i razem z nimi świętuj 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wszystko w ramach przedsięwzięcia – Wielki Plenerowy Koncert Chórów i Orkiestr Dętych OSP. Odbędzie się w niedzielę, 27 maja. 

Podczas wydarzenia będzie bity Rekord Polski na najwięcej osób śpiewających pieśń patriotyczną jednocześnie. Bicie rekordu odbędzie się na Placu Świętego Józefa w Kaliszu. Początek rekordowego śpiewania Roty zaplanowano na godzinę 19:15. Powodem bicia Rekordu Polski, jest przypadająca w tym roku 110 rocznica napisania tego ważnego dla wszystkich Polaków utworu patriotycznego, przez Marię Konopnicką. „Rota” to jedna z najważniejszych i najbliższych sercom Polaków pieśni patriotycznych, napisana przez Marię Konopnicką, która swoje lata młodości spędziła właśnie w Kaliszu.

O godzinie 18:00 rozpocznie się uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny. Przewodniczył jej będzie J. E. Biskup Kaliski Edward Janiak. Zaraz po mszy wystartuje Wielki Koncert Chórów i Orkiestr Dętych OSP.

Wielki Plenerowy Koncert Chórów i Orkiestr Dętych OSP będzie wielkim, historycznym wydarzeniem, gdzie w centrum najstarszego miasta w Polsce ponad 500 muzyków wspólnie ze zgromadzoną publicznością wykona „Rotę”, starając się tym samym ustanowić Rekord Polski.

Na scenie, znajdującej się przed historycznym budynkiem Starostwa Powiatowego  w Kaliszu – dawnym Pałacem Gubernatora, wystąpią Chóry oraz Orkiestry Dęte OSP z terenu powiatu kaliskiego. Przed zgromadzoną publicznością wspólnie wykonają pieśni patriotyczne,  wojskowe oraz religijne. Podczas wydarzenia zaprezentowana zostanie również interpretacja słowna wierszy Marii Konopnickiej w wykonaniu aktorów kaliskiego teatru Kamy Kowalewskiej i Lecha Wierzbowskiego.

W koncercie udział weźmie 6 Chórów Kaliskich oraz 9 Orkiestr Dętych Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu kaliskiego, z koncertem wystąpią: Chór Bazyliki Kaliskiej, Chór „KOPERNIK” III LO im. M. Kopernika w Kaliszu, Chór „DYSONANS” II LO im. T. Kościuszki w Kaliszu, Chór Kameralny WPA UAM w Kaliszu, Chóry Dziecięcy Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. H. Melcera w Kaliszu, Chór Szkoły Muzycznej im. H. Melcera II stopnia w Kaliszu oraz ORKIESTRY DĘTE OCHOTNICZYCH STRAŻY POŻARNYCH: z Chełmc, Mycielina, Liskowa, Iwanowic, Godziesz Wielkich, Koźminka,  Kamienia, Pruszkowa i Stawiszyna.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli: Wojewoda Wielkopolski, Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak oraz Władysław Kosiniak – Kamysz.

Śpiewamy dla Polski

Oceń ten rekord!
Tagi: , ,

Data

27 maj 2018
Zakończone!

Czas

18:00 - 20:30

Więcej informacji

Wydarzenie na FB

Lokalizacja

Plac Świętego Józefa w Kaliszu
62-800 Kalisz
Kategoria

Organizator

Powiat Kaliski
Powiat Kaliski