pixel
dixie-rajd

V Dixie Rajd Old Mobile

Tegoroczna, piąta już edycja szczecinieckiej imprezy plenerowej Dixie Rajd Old Mobile, podczas której króluje jazz i stare samochody, zapowiada się iście rekordowo.

Nie tylko liczba zabytkowych samochodów,  które wezmą w tym roku udział w paradzie będzie rekordowa. Podczas wydarzenia mieszkańcy Szczecinka staną przed szansą ustanowienia Rekordu Polski na najwięcej osób grających na tarkach jednocześnie. Aby udało się ustanowić rekord, w próbie musi wziąć udział przynajmniej 100 osób. 

Nie przesłyszeliście się, chodzi dokładnie o stare tarki do prania, których kiedyś używały nasze babcie. Okazuje się, że obecnie świetnie sprawdzają się w roli profesjonalnego instrumentu muzycznego.

Start rekordowej próby już 27 lipca 2019 roku o godzinie 17:00 na Dziedzińcu Centrum Konferencyjnego Zamek w Szczecinku.

Celem ustanowienia rekordu jest niecodzienna zabawa oraz chęć zaangażowania mieszkańców miasta do udziału w imprezie. Oprócz rekordowej próby na uczestników wydarzenia czeka sporo różnych atrakcji. Między innymi: parada starych samochodów w towarzystwie muzyki dixielandowej oraz rajd samochodów ulicami Szczecinka.

Zespół Dixie Band tworzy ośmiu zgranych ze sobą muzyków – Estera Naczk (wokal), Andrzej Prokopowicz (trąbka), Rafał Mizdalski (puzon), Karol Ostrowski (klarnet), Andrzej Zieliński (pianino), Waldek Gołdon (banjo), Sławomir Polak (bas) i Tadeusz Chudzik (perkusja). Wszyscy kochają to co robią. Wystarczy zobaczyć ich na scenie i staje się oczywistym, że urodzili się po to by grać i tworzyć. Improwizacja płynie w ich żyłach, a zabawa dźwiękiem to ich drugie imię.

Oceń ten rekord!

Data

27 lip 2019
Zakończone!

Czas

17:00 - 17:30

Więcej informacji

Wydarzenie na Facebooku

Lokalizacja

Dziedziniec Centrum Konferencyjnego Zamek
ul. Mickiewicza 2, 78-400 Szczecinek
Kategoria

Organizator

Zespół Dixie Band
Zespół Dixie Band