pixel
FESTYN-LUDOWY

VII Pałucki Festyn Ludowy

Z przyjemnością informujemy, że Rekord Polski na najwięcej osób śpiewających pieśń tradycyjną został pobity! Relację z wydarzenia można znaleźć tutaj: Rekordowa „Prząśniczka” 


Już 20 lipca 2019 roku na Stadionie Miejskim w Łabiszynie odbędzie się VII Pałucki Festyn Ludowy. Jedną z najważniejszych atrakcji wydarzenia będzie oficjalna próba ustanowienia Rekordu Polski na najwięcej osób śpiewających pieśń tradycyjną. Utworem, który wybrano na potrzeby rekordowego przedsięwzięcia jest słynna „Prząśniczka” Stanisława Moniuszki. 

Aby rekord udało się ustanowić, w próbie musi wziąć udział przynajmniej 100 osób, które wspólnie, czysto i w jednym tempie zaśpiewają prawidłowo „Prząśniczkę”. Wydarzenie odbędzie się na Stadionie Sportowym przy ul. Żnińskiej w Łabiszynie. Godzina startu Rekordu Polski zostanie podana niebawem.

Inspiracją do ustanowienia właśnie takiego Rekordu Polski jest ustanowienie roku 2019 rokiem Stanisława Moniuszki. Cel, który postawili sobie organizatorzy, to promocja Lokalnej Grupy Działania Pałuki – Wspólna Sprawa oraz propagowanie kultury narodowej.

Poza próbą ustanowienia Rekordu Polski na najwięcej osób śpiewających pieśń tradycyjną, na uczestników wydarzenia czeka sporo innych atrakcji. Będą m.in.: wystawy rękodzielników, przegląd kapel ludowych, konkurs na produkt lokalny, warsztaty ginących rzemiosł. Gwiazdą wieczoru będzie uwielbiany przez wielu Zespół MIG.

Więcej szczegółów wkrótce.
Plakat

Oceń ten rekord!

Data

20 lip 2019
Zakończone!

Czas

12:00 - 18:00

Więcej informacji

Wydarzenie na Facebooku

Lokalizacja

Stadion Miejski w Łabiszynie
Żnińska 89-210, Łabiszyn, Polska
Kategoria

Organizator

Lokalna Grupa Działania Pałuki - Wspólna Sprawa
Lokalna Grupa Działania Pałuki - Wspólna Sprawa