pixel

W Warszawie zmierzą ciśnienie jednocześnie na rekord Guinnessa

5 kwietnia 2023 r. (środa) pomiędzy godziną 8:30 a 10:00 odbędzie się próba ustanowienia rekordu Guinnessa w kategorii Najwięcej osób mierzących sobie samodzielnie ciśnienie jednocześnie.

Maj jest Miesiącem Mierzenia Ciśnienia, dlatego firma Sevier w ramach tej akcji zachęca do profilaktyki wykrywania nadciśnienia tętniczego. Próba bicia rekordu jest wstępem do obchodów XX edycji kampanii profilaktyczno-edukacyjnej, która od lat jest częścią działalności społecznej przedsiębiorstwa.

Ustanowienie Rekordu Guinnessa w kategorii największa liczba osób mierzących jednocześnie ciśnienie tętnicze wpisuje się cele  kampanii profilaktycznej „Servier dla Serca”. Podnoszenie świadomości społecznej Polaków w zakresie czynników ryzyka chorób układu sercowo-naczyniowego i zagrożeń z nimi związanych jest głównym założeniem działań podejmowanych w tym kontekście.

W wydarzeniu uczestniczyć będą eksperci kliniczni (m.in. przedstawiciele Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego).
Gościem specjalnym wydarzenia będzie Piotr Gruszka. Trener i były kapitan polskiej reprezentacji w siatkówce, rekordzista w liczbie rozegranych spotkań w reprezentacji Polski.

Minimum do ustanowienia rekordu Guinnessa wynosi 250 osób mierzących sobie ciśnienie jednocześnie.

Jest to drugie podejście firmy do uzyskania wpisu do Księgi Rekordów Guinnessa. W ubiegłym roku uzyskali wynik 186 osób. Firma się nie poddaje i kolejny raz spróbuje ustanowić rekord Guinnessa pod znakiem profilaktyki.

Oceń ten rekord!
Tagi:

Data

05 kwi 2023
Zakończone!

Czas

08:30 - 10:00
Kategoria

Organizator

Sevier
Sevier