pixel

XIII Wielkie Smażenie Powideł

Tym razem niestety nie udało się pobić Rekordu Polski na najwięcej osób wyplatających z wikliny jednocześnie.  Trzymamy kciuki za pobicie tego rekordu następnym razem!


Już niebawem rozpocznie się XIII Wielkie Smażenie Powideł w Mniszkach. Start wydarzenia w niedzielę, 15 września 2019 roku.  Jak deklarują organizatorzy, będzie bardzo szeroki program artystyczny, wiele atrakcji kulinarnych i nie tylko… Specjalną niespodzianką dla uczestników imprezy będzie oficjalna próba ustanowienia Rekordu Polski na najwięcej osób wyplatających z wikliny jednocześnie. 

Aby udało się ustanowić rekord, w wyznaczonym miejscu o godzinie 16.00, przez minimum 10 minut wyplatać z wikliny musi jednocześnie co najmniej 100 osób. Damy radę?

Rekord będzie ustanawiany z okazji dorocznej imprezy pn. Wielkie Smażenie Powideł w Mniszkach, w tym roku organizowanej po raztrzynasty. Celem ustanowienia rekordu będzie promocja dawnego rzemiosła i wyrobów rękodzielniczych. 

Na ten wyjątkowy dzień zaplanowano wiele atrakcji, m.in. koncerty zespołów ludowych, orkiestr dętych, koncert zespołu Dubai Dixie Band oraz Magdy Navarrete&Caravana Banda, pokazy garncarskie, kowalskie, stoiska z rękodziełem, regionalnymi przysmakami, wystawy obrazów, kapliczek przydrożnych, dawnych aparatów fotograficznych, zjazd zabytkowych aut oraz oczywiście smażenie powideł i wiele, wiele innych.

Zobacz plakat promujący wydarzenie!

wiklina-plakat

Oceń ten rekord!
Tagi: ,

Data

15 wrz 2019
Zakończone!

Czas

11:00 - 18:00

Więcej informacji

Wydarzenie na Facebooku

Lokalizacja

Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach
Mniszki 2/1, 64-421 Kamionna
Kategoria

Organizator

Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej Mniszki
Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej Mniszki