pixel
Spotkania z historią

XV Spotkania z historią

Z przyjemnością informujemy, że Rekord Polski na najwięcej osób w stroju rycerz został pobity! Relację z wydarzenia można znaleźć tutaj: Rekordowi Rycerze z Ciechanowa.


Dokładnie 7 września 2019 roku na Zamku Książąt Mazowieckich w Ciechanowie, w ramach wydarzenia „XV spotkania z historią”, odbędzie się kolejna spektakularna próba ustanowienia Rekordu Polski na najwięcej osób w stroju rycerza zgromadzonych jednocześnie w jednej lokalizacji. Do udziału w wydarzeniu zaproszeni są wszyscy bez względu na wiek i płeć!

Aby udało się ustanowić rekord potrzeba przynajmniej 100 rycerzy, dlatego przybywajcie tłumnie! Start rekordowej próby zaplanowano na godzinę 12:00. 

Ustanawianie Rekordu Polski w ilości rycerzy rozpocznie całą imprezę pod nazwą XV Spotkania z historią. Organizatorem jest Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie, natomiast za próbę bicia rekordu odpowiada Stowarzyszenie Wrzuć na Luz. Podczas wydarzenia będzie sporo akcentów rycerskich w postaci turnieju rycerskiego oraz gali profesjonalnych walk rycerskich.

Celem ustanawiania Rekordu Polski w liczbie osób przebranych za rycerzy jest promowanie Ciechanowa, regionu i Mazowsza oraz budowanie więzi umożliwiających dialog międzypokoleniowy w społeczeństwie lokalnym,  a także współpraca z placówkami oświatowymi, samorządami lokalnymi, instytucjami kultury i organizacjami pozarządowymi.

W dniu wydarzenia poza rekordową próbą zaplanowano sporo atrakcji. Będzie m.in.: Turniej konny i rycerski, pokazy sokolnicze, Jarmark Średniowieczny, Gala profesjonalnych walk rycerskich, warsztaty dla dzieci, przedstawienie teatralne: „Czego nie wiemy o smokach?”. Dodatkową atrakcją będzie odsłonięcie Pomnika Ciechanowskiego Rycerzyka o imieniu Janusz.

ciechanów-rycerze

Zobaczcie koniecznie jak przebiegła próba Rekordu Polski w zeszłym roku:

Oceń ten rekord!

Data

07 wrz 2019
Zakończone!

Czas

12:00 - 13:30

Więcej informacji

Wydarzenie na Facebooku

Lokalizacja

Zamek Książąt Mazowieckich w Ciechanowie
Zamkowa 1, 06-400 Ciechanów
Kategoria

Organizator

Stowarzyszenie Wrzuć na Luz
Stowarzyszenie Wrzuć na Luz