pixel
Dotlenieni_Fb

Zielony Rekord Polski 2019

Z przyjemnością informujemy, że Rekord Polski na najwięcej roślin zasadzonych w ciągu 24 godzin w wielu lokalizacjach został pobity! Relację z wydarzenia można znaleźć tutaj: Nowy Zielony Rekord Polski. 


Już po raz trzeci, w całej Polsce odbędzie się Zielony Rekord Polski. Tym razem będziemy dokonywać rekordowej ilości nasadzeń roślin (krzewów i drzew), w piątek 26 kwietnia 2019 roku. Start o godzinie 00:00 w piątek, koniec 24 godziny później!

Celem bicia Zielonego Rekordu Polski jest zaangażowanie ponad 20 000 osób, by zmienić świat na bardziej zielony! To poważne wyzwanie, które uda się osiągnąć tylko dzięki ogólnopolskiej współpracy. Do próby bicia rekordu może przyłączyć się każdy, niezależnie od tego czy mieszka w małej miejscowości, czy w dużym mieście. Dodatkowo, każdy uczestnik otrzyma certyfikat potwierdzający uczestnictwo.

Mierzymy wysoko! W zeszłym roku w jeden dzień udało się zasadzić 10 921 roślin, w tym roku zamiarem organizatorów jest podwojenie wyniku i osiągnięcie ponad 20 000 nasadzeń!

Dlaczego Dotlenieni.org co roku w ramach Zielonego rekordu Polski sadzą rekordową liczbę roślin? Ponieważ, tlen to podstawa wszelkich procesów życiowych. Ogromnie ważne jest, jakim powietrzem oddychamy na co dzień. W miastach jego jakość jest coraz gorsza. Tym samym spada nasza produktywność, kreatywność, mamy gorsze samopoczucie. Dlatego właśnie będziemy zasadzać w jeden dzień kilkanaście tysięcy nowych roślin i tym samym zwrócimy uwagę na potrzebę większej ilości zieleni w miastach i najbliższym otoczeniu.

Jak przyłączyć się do akcji? Wystarczy, że:
1. Zakupisz nową roślinę do swojego domu, mieszkania lub ogrodu
2. Posadzisz ją w dniu 26 kwietnia 2019 r.
3. Wyślesz do Dotlenionych zdjęcie nowej rośliny.

Aby Twój wkład został doliczony do Zielonego Rekordu, wystarczy, że zrobisz zdjęcie miejsca, w którym będzie posadzona roślina przed sadzeniem i zdjęcie już posadzonej przez Ciebie rośliny, czyli łącznie minimum dwa zdjęcia. Może to być także pusta doniczka na parapecie „przed” i roślina w tej doniczce – „po”!

Szczegóły oraz formularz zgłoszeniowy: http://dotlenieni.org/

Przypomnijmy sobie, jak to wyglądało rok temu:

Dotlenieni-infografika

Oceń ten rekord!
Tagi:

Data

26 kwi 2019
Zakończone!

Czas

00:00 - 23:55

Więcej informacji

Wydarzenie na Facebooku

Lokalizacja

Polska
Kategoria

Organizator

Fundacja Rozwój
Fundacja Rozwój