pixel

Zlot Związku Harcerstwa Polskiego Gdańsk 2018

Tym razem niestety nie udało się pobić Rekordu Polski na najdłuższy obraz namalowany przez wiele osób. Trzymamy kciuki za pobicie tego rekordu następnym razem!


W ramach organizowanego w tym roku w Gdańsku, Zlotu Związku Harcerstwa Polskiego, na Wyspie Sobieszewskiej odbędzie się oficjalna próba ustanowienia Rekordu Polski na najdłuższy obraz namalowany przez wiele osób.

Bicie Rekordu Polski ma na celu uczczenie 100-lecia istnienia Związku Harcerstwa Polskiego. Ponadto, wraz z tą okrągłą rocznicą, zbiega się inne ważne dla Polski wydarzenie – setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

Do udziału w rekordzie zaproszeni są zarówno harcerze uczestniczący w zlocie, jak i wszyscy sympatycy ZHP. Bicie rekordu odbędzie się 12 sierpnia 2018 roku, w godzinach od 10:00 do 12:00. 

Aby najdłuższy rysunek stworzony przez harcerzy faktycznie był rekordowy, musi mieć przynajmniej 100 metrów długości. Gotowa praca będzie przedstawiała rekordowej wielkości Przygodę harcerską. 

Poza oficjalną próbą bicia rekordu podczas Zlotu ZHP Gdańsk 2018 na zielonym terenie Wsypy Sobieszewskiej będzie się sporo działo. Obszar zostanie podzielony na sześć stanic, w których obozować będą harcerze i harcerki z całej Polski. Modułowy program edukacyjny zapewnia uczestnikom i uczestniczkom zajęcia wodne, zwiedzanie Gdańska, udział w wydarzeniach kulturalnych, wyjazdy na Kaszuby i służbę na rzecz regionu.

Ponadto, harcerze i harcerki samodzielnie przygotują sobie posiłki i rozbiją obozowiska. Aktywny dzień zakończą na tzw. rynku zlotowym, gdzie wieczorem odbywać się będą kameralne koncerty, gry, dyskusje, spotkania z autorytetami świata kultury i sztuki, aktywistami i społecznikami.

Oceń ten rekord!
Tagi: ,

Data

12 sie 2018
Zakończone!

Czas

10:00 - 12:00
Kategoria

Organizator

Chorągiew Gdańska ZHP
Chorągiew Gdańska ZHP