pixel

Baseball – najdłuższy mecz

Rekordem Guinessa na najdłuższy mecz baseball’u może pochwalić się miejscowość O’Fallon w stanie Missouri, gdzie aż 52 zawodników z dwóch lokalnych drużyn grało przez ponad 60 godzin bez przerwy zbierając pieniądze na cele charytatywne.

Wydarzenie odbyło się na stadionie baseballowym TH Hughes Ballpark, na którym zespół Traube Tent pokonał Leibe Lettering wynikiem 249-202 w 169 rundach.

Taktyka na przetrwanie aż trzech dni grania bez przerwy była prosta – każda z 26-osobowych drużyn wyznaczała 13 zawodników grających i taką samą liczbę zawodników odpoczywających. Tym sposobem gracze zyskiwali 3-godzinną przerwę.

Najdłuższy mecz baseballowy zorganizowano w ramach zbiórki funduszy na rzecz organizacji „Backstoppers” pomagającej rodzinom policjantów poległych na służbie. Łącznie zebrano aż 150 tysięcy dolarów, czyli aż pół miliona złotych.

Zawodnicy z O’Fallon bili rekord w tej kategorii już dwukrotnie, w 2007 i 2009. W zeszłym roku, po zaciekłych 48 godzinach, 32 minutach i 45 sekundach walki na boisku nowy rekord ustanowili mieszkańcy stanu Vermont.

Aby nie pozostawić rywalom żadnych złudzeń i odsunąć możliwość pobicia kolejnego rekordu daleko w przyszłość, tegoroczny mecz w O’Fallon musiał być naprawdę długi. Zawodnicy stanęli na wysokości zadania i sprawili, że trwał on dokładnie 60 godzin, 11 minut i 32 sekundy.