pixel

25-lecie Ośrodka Impuls

Z przyjemnością informujemy, że Rekord Polski na największy ciężar podniesiony przez 10-osobową drużynę w ciągu doby został pobity! Relację z wydarzenia można znaleźć tutaj: wyciskanie sztangi. 


Dokładnie 13. października o godzinie 22:00 rozpocznie się 24-godzinny maraton wyciskania sztangi. Jego celem jest ustanowienie Rekordu Polski na największy ciężar podniesiony przez 10-osobową drużynę w ciągu doby.

Pomysł na rekord

Organizatorem i pomysłodawcą wydarzenia jest Robert Sokół, właściciel Ośrodka Impuls oraz trener, który poprowadzi drużynę do zwycięstwa. Pomysł na zorganizowanie podobnego przedsięwzięcia kiełkował w jego głowie od dawna. Pierwsze rekordowe przymiarki miały miejsce już w 2003 roku, kiedy to podopieczni Roberta postawili przed sobą wyzwanie przeciągnięcia 16-tonowej ciężarówki.

Choć każde kolejne wyzwanie podejmowane przez wychowanków Ośrodka Impuls było godne uwagi i uznania, tym razem postanowiono dopilnować, by formalnościom stało się zadość i aby rekord trafił do Księgi Rekordów Polski. Próbę zgłoszono zatem do oficjalnego zatwierdzenia przez Biuro Rekordów.

Wybór kategorii

Na etapie wybierania kategorii, w jakiej miałby zostać ustanowiony rekord, Roberta Sokoła założył sobie, że chce zaangażować w akcję jak najwięcej osób, które regularnie trenują w Impulsie. Tak też zrodził się pomysł wyciskania sztangi non-stop przez 24 godziny przez zespół dziesięciu osób. Zadanie będzie polegało na uzyskaniu łącznie jak największej liczby powtórzeń, a co się z tym wiąże – na “wyciśnięciu” jak największego łącznego ciężaru. Do rekordu wykorzystana zostanie sztanga o wadze 50 kg.

Plan przebiegu rekordu

Dodatkowe treningi przygotowujące uczestników do tak wielkiego wysiłku trwają już od kilku tygodni. Zaplanowano, że podnoszenie sztangi będzie się odbywało w parach. Każda dwójka będzie pracowała na wynik przez minutę, po czym nastąpi zmiana. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, podczas 24-godzinnego maratonu drużyna zdoła uzyskać wynik 1500 ton!

Bądźcie z nami!

Między 13. a 14. października, w trakcie trwania rekordowych zmagań, Ośrodek Impuls będzie otwarty, aby każdy mógł wejść, zobaczyć zmagania na własne oczy i dopingować siłaczy. Relacja na żywo z wydarzenia będzie dostępna on-line.

Przed rozpoczęciem próby, na mieszkańców Puszczykowa będzie czekała atrakcja. Od godz. 21:00 każdy chętny będzie mógł spróbować swoich sił i wycisnąć sztangę, którą ustanawiany będzie rekord. Dla tych, którzy podejmą się wyzwania, przewidziano drobne upominki.

Ośrodek Impuls - przygotowania do rekordu

Impuls Puszczykowo

Oceń ten rekord!
Tagi:

Data

13 - 14 paź 2017
Zakończone!

Czas

22:00 - 22:00

Więcej informacji

Wydarzenie na FB

Lokalizacja

Ośrodek Sportowo - Rekreacyjny Impuls
Poznańska 2, 60-040 Puszczykowo
Kategoria

Organizator

Ośrodek Impuls
Ośrodek Impuls