pixel

35. Złoty Maraton Niepodległej

Z przyjemnością informujemy, że Rekord Polski na najdłuższą sztafetę pływacką został pobity! Relację z wydarzenia można znaleźć tutaj: Najdłuższa sztafeta pływacka w ciągu 24 godzin.


O Centrum Kształcenia Sportowego w Szczecinie będzie w tym roku głośno! A wszystko za sprawą spektakularnego wydarzenia pod nazwą 35. Złoty Maraton Niepodległej, podczas którego bity będzie Rekord Polski na najdłuższy dystans przepłynięty przez grupę osób w sztafecie pływackiej w ciągu 24 godzin.

Powodów, dla których w Centrum Kształcenia Sportowego w Szczecinie będzie bity rekord jest wiele. Przede wszystkim, organizatorzy mają na celu uczczenie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, a także świętowanie 35-lecia istnienia szkoły przy ul. Rydla 49 w Szczecinie, 10-lecia istnienia Centrum Kształcenia Sportowego w Szczecinie oraz 10-lecia zdobycia pierwszych złotych medali olimpijskich w wioślarstwie przez szczecinian – M. Kolbowicza i K. Wasilewskiego.

Rekordowa sztafeta pływacka odbędzie się na Pływalni CKS przy ulicy Rydla 49 w Szczecinie. Bicie rekordu rozpocznie się 25 maja, punktualnie o godzinie 10:00 i zakończy się 24 godziny później.

W wydarzeniu udział wezmą głównie uczniowie szkoły CKS w wieku od 7 do 19 lat, rodzice uczniów i pracownicy szkoły, a także lokalna społeczność.

Aby Rekord Polski został oficjalnie zatwierdzony, obecny na miejscu sędzia Biura Rekordów będzie pilnował, czy wszystkie wytyczne niezbędne do uznania rekordu zostają spełnione. Minimalny dystans, który łącznie muszą przepłynąć uczestnicy sztafety wynosi 300 km. W wytycznych znajduje się także zapis o tym, że na jednym torze może płynąć maksymalnie jedna osoba, a także, że podczas trwania maratonu, w basenie (chociażby na jednym torze) przez cały czas musi ktoś pływać.

Poza biciem Rekordu Polski na największą sztafetę pływacka przepłyniętą przez grupę osób w ciągu 24 godzin, w trakcie 35. Złotego Maratonu Niepodległej, przewidziano wiele innych atrakcji. Między innymi: Nocny Bieg Niepodległej, turnieje piłki nożnej i ręcznej, maraton edukacyjno–sportowo– artystyczny, festyn szkolny z udziałem służb mundurowych i organizacji zajmujących się profilaktyką bezpieczeństwa pod hasłem „Bezpieczne wakacje” oraz występy grup przedszkolnych – „Akademia Przedszkolaka” i inne wydarzenia okolicznościowe. 

Oceń ten rekord!

Data

25 - 26 maj 2018
Zakończone!

Czas

10:00 - 10:00

Więcej informacji

Wydarzenie na FB

Lokalizacja

Pływalnia CKS
Rydla 49, 70-783 Szczecin
Kategoria

Organizator

Centrum Kształcenia Sportowego w Szczecinie
Centrum Kształcenia Sportowego w Szczecinie