pixel

50km na 50-lecie Ekonomika

Z przyjemnością informujemy, że Rekord Polski na najdłuższy dystans pokonany w butach Kangoo w sztafecie został pobity! Relację z wydarzenia można znaleźć tutaj: Najdłuższy dystans w butach Kangoo.


Z okazji hucznych obchodów 50-lecia istnienia Zespołu Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim, uczniowie tej placówki podejmą się oficjalnej próby ustanowienia zupełnie nowego Rekordu Polski. Wybraną przez nich kategorią rekordu jest najdłuższy dystans pokonany w butach Kangoo w sztafecie.

Hasłem, które przyświeca całej akcji jest „50 km na 50-lecie Ekonomika”. Tyle też wynosi minimalny dystans, który uczniowie muszą wspólnie przebiec w specjalnych butach. Każdy uczeń musi pokonać przynajmniej jedno okrążenie, zanim do sztafety przyłączy się kolejna osoba. Czas biegu nie ma znaczenia, mierzony będzie natomiast łączny dystans pokonany w butach Kangoo przez wszystkich uczestników sztafety. Do próby bicia rekordu może przystąpić nieograniczona liczba osób, a jedna osoba może biec kilka razy.

Próba bicia Rekordu Polski odbędzie się na Orliku w pobliżu ZSE w Wodzisławiu Śląskim, zlokalizowanym na ul. Szkolnej 1. W razie niepogody, rekord bity będzie na sali gimnastycznej.

Całe wydarzenie rozpocznie się o godzinie 9:30 i potrwa do godziny 15:00. Pierwszy uczestnik sztafety wystartuje dokładnie o godzinie 10:00, a jego bieg będzie poprzedzony krótkim wystąpieniem Pani dyrektor.

W trakcie trwania sztafety odbędzie się pokaz slajdów opowiadający historię rekordów Guinnessa, konkurs wiedzy o rekordach Guinnessa, malowanie urodzinowych plakatów dla ZSE oraz wystawa przedstawiająca historię szkoły. O godzinie 11:00 odbędzie się pokaz taneczny wykonany przez dzieci z zespołu The Vortex. Zakończenie sztafety przewidziano na godzinę 14.

Dla uczestników sztafety przewidziano nie lada nagrodę – pokaz barmański zakończony degustacją przygotowanych napojów.

W organizację wydarzenia włączył się także klub Kangoo Jump z Wodzisławia Śląskiego – Awi Fit & Style, dzięki któremu wszyscy uczniowie biorący udział w rekordzie będą wyposażeni w buty Kangoo.

Oceń ten rekord!

Data

29 maj 2018
Zakończone!

Czas

09:30 - 15:00

Lokalizacja

Orlik
Szkolna 1, 44-300 Wodzisław Śląski
Kategoria

Organizator

Zespół Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim
Zespół Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim