pixel

Akcja społeczna 100 na 100

Z przyjemnością informujemy, że Rekord Polski na najdłuższy łańcuch z papieru wykonany w trzy miesiące został pobity! Relację z wydarzenia można znaleźć tutaj: najdłuższy łańcuch z papieru.


Z okazji przypadającej w tym roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, Towarzystwo Przyjaciół Chorzel organizuje akcję społeczną „100 na 100”, która ma na celu upamiętnienie ważnych wydarzeń z 1918 roku i integrację wszystkich mieszkańców gmin położonych na terenie powiatu przasnyskiego.

W ramach akcji bity będzie Rekord Polski na najdłuższy łańcuch z papieru przygotowany w ciągu 3 miesięcy. Aby rekord został uznany, mieszkańcy powiatu przasnyskiego, w ciągu trzech miesięcy muszą stworzyć łańcuch mierzący przynajmniej 150 km. Łańcuch będzie przygotowywany we fragmentach, w różnych częściach powiatu przasnyskiego, a następnie połączony. Gotowy łańcuch ma złączyć ze sobą wszystkie zaangażowane w przedsięwzięcie gminy, jednocząc je z okazji świętowania Niepodległości.

Podobny rekord ustanowili już kiedyś mieszkańcy Kołobrzegu. W 2000 roku udało im się w ciągu zaledwie 15 dni utworzyć łańcuch, który mierzył 92 kilometry. Mamy nadzieję, że w tym roku w Przasnyszu padnie nowy Rekord Polski.

Do udziału w wydarzeniu zaproszone są wszystkie osoby, które chcą zrobić coś dla Niepodległej, chcą uczestniczyć w próbie ustanowienia rekordu i przyczynić się do powstania czegoś unikatowego na skalę Polski. W wydarzeniu udział mogą brać zarówno dzieci jak i dorośli. Organizatorzy zachęcają, aby do akcji włączyły się także przedszkola, szkoły, koła gospodyń, jak i prywatne firmy. 

Zgłoszeń można dokonywać u koordynatorów akcji, czyli: Towarzystwo Przyjaciół Chorzel (Chorzele), Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Czernickiej (Czernice Borowe), Stowarzyszenie Przyjaciele Ziemi Jednorożeckiej (Jednorożec), Szkoła Podstawowa w Krasnem (Krasne), Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Gminy Krzynowłoga Mała (Krzynowłoga Mała), towarzyszenie na rzecz Rozwju Gminy Przasnysz (Gmina Przasnysz),  Federacja ROSA (Miasto Przasnysz).

Wielki finał akcji i oficjalne mierzenie rekordowego łańcucha zaplanowano na 9 czerwca, podczas Dni Przasnysza. W tym dniu zaplanowano także wiele koncertów oraz innych atrakcji dla mieszkańców.

Oceń ten rekord!
Tagi: ,

Data

09 cze 2018
Zakończone!

Czas

15:00 - 15:05

Więcej informacji

Wydarzenie na FB

Lokalizacja

powiat Przasnyski
Kategoria

Organizator

Towarzystwo Przyjaciół Chorzel
Towarzystwo Przyjaciół Chorzel