pixel

Aktywni24

Z przyjemnością informujemy, że Rekordy Polski na na największy dystans pokonany na rowerze stacjonarnym w ciągu 24 godzin przez grupę osób o nielimitowanym składzie oraz na pokonanie największego dystansu na bieżni elektrycznej w ciągu 24 godzin przez grupę osób o nielimitowanym składzie zostały pobite! Relację z wydarzeń można znaleźć tutaj: największy dystans na rowerze stacjonarnym, największy dystans na bieżni elektrycznej.


Już po raz trzeci w Świdnicy odbędzie się akcja Aktywni24. Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa, ze względu na fakt, że tym razem mieszkańcy Świdnicy, przy wsparciu ze strony Urzędu Miasta obrali sobie za cel pobicie aż dwóch Rekordów Polski.

Akcja Aktywni24 jest jednym z wydarzeń towarzyszących dużej imprezie sportowej – Świdnica na rowery, która składa się z Pikniku Rowerowego i przejazdu przez miasto, które odbędą się w tym roku 13 maja.

Oba rekordy są ściśle związane z aktywnym, sportowym trybem życia. Pierwszy z nich, to próba pobicia własnego rekordu, uzyskanego przez Świdniczan w zeszłym roku na największy dystans pokonany na rowerze stacjonarnym w ciągu 24 godzin przez grupę osób o nielimitowanym składzie. Drugi rekord to pokonanie największego dystansu na bieżni elektrycznej w ciągu 24 godzin przez grupę osób o nielimitowanym składzie.

Zeszłoroczny Rekord Polski w jeździe na rowerze stacjonarnym wynosi 1 381,5 km. Poprzeczka została postawiona wysoko, tak więc przed uczestnikami akcji nie lada wyzwanie!

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zeszłorocznym rekordzie i sprawdzić jakie emocje towarzyszyły uczestnikom wydarzenia, zachęcamy do przeczytania naszego artykułu: największy dystans na rowerze stacjonarnym.

W przypadku Rekordu Polski w biegu na bieżni mechanicznej minimalny dystans, który muszą pokonać uczestnicy, aby otrzymać tytuł rekordzistów wynosi 250 km.

Poza biciem Rekordów Polski na rowerze stacjonarnym i na bieżni, podczas akcji Aktywni24 przewidziano także jazdę testową na ergometrze.

Wszystkie te czynności będą odbywać się w sposób ciągły przez 24 godziny.

Początek tegorocznej edycji wydarzenia odbędzie się w sobotę 12 maja 2018 roku, punktualnie o godzinie 10:00 i zakończy się dzień później, w niedzielę, również o 10:00. Po raz kolejny, akcja Aktywni24 odbędzie się w Galerii Świdnickiej, przy ulicy Westreplatte. Obok wszystkich, odbywających się w ramach wydarzenia, akcji sportowych Galeria Świdnicka przygotowała dla uczestników sporo dodatkowych atrakcji. Jedną z nich jest między innymi akcja charytatywna.

Więcej informacji o atrakcjach towarzyszących oraz dokładny harmonogram całego wydarzenia – wkrótce.

Udział w akcji jest bezpłatny, a zatem – do boju! Zapisy ruszają na początku kwietnia.

Oceń ten rekord!
Tagi: ,

Data

12 - 13 maj 2018
Zakończone!

Czas

10:00 - 10:00

Więcej informacji

Wydarzenie na FB

Lokalizacja

Galeria Świdnicka
Westerplatte 29, 58-100 Świdnica
Kategoria

Organizator

Urząd Miejski w Świdnicy
Urząd Miejski w Świdnicy