pixel

Dni Skwierzyny 2018

Z przyjemnością informujemy, że Rekord Polski na najwięcej osób tańczących lambadę jednocześnie został ustanowiony! Relację z wydarzenia można znaleźć tutaj: Tańczenie lambady w Skwierzynie.


W ramach odbywających się 8 czerwca Dni Skwierzyny, mieszkańcy staną przed szansą ustanowienia Rekordu Polski na najwięcej osób tańczących lambadę jednocześnie. To będzie nie lada gratka dla wszystkich miłośników latynoskich rytmów.

Lambada jest tańcem pochodzenia brazylijsko-boliwijskiego, który zyskał światową popularność w latach 80. XX wieku, za sprawą słynnej piosenki zespołu Kaoma. Obecnie, nie ma w Polsce żadnej dobrej zabawy, bez odtańczenia charakterystycznego układu choreograficznego do tej melodii. Jeśli Ty też chcesz dołączyć do rekordowego tańca  Rynku w Skwierzynie, weż udział w wydarzeniu.

Aby wszyscy uczestnicy opanowali dobrze kroki tańca, Skwierzyński Ośrodek Kultury zaplanował kilka oficjalnych prób, podczas których będzie można nauczyć się tańczyć popularną Lambadę. Odbędą się one:
– 23.05.2018r. (środa) o godz. 11:00 na placu Centrum Kształceni Praktycznego (ul. Mickiewicza 3) w Skwierzynie,
– 28.05.2018r. (poniedziałek) o godz. 11:00 na placu Centrum Kształceni Praktycznego (ul. Mickiewicza 3) w Skwierzynie,
– 05.06.2018r. (wtorek) o godz. 11:00 na Rynku Miejskim w Skwierzynie

Oficjalne bicie Rekordu Polski rozpocznie się w piątek 8 czerwca o godzinie 12:00 na Rynku w Skwierzynie.

W wytycznych dotyczących bicia Rekordu Polski na najwięcej osób tańczących lambadę jednocześnie, znalazł się zapis o tym, że wszystkie osoby biorące udział w rekordzie muszą mieć na sobie kolorowe stroje plażowe, a rekordowy taniec musi trwać przynajmniej 5 minut.

Organizatorzy obiecują, że będzie gorąco, latynosko i bardzo rytmicznie.

Tegoroczne obchody Dni Miasta potrwają do 10 czerwca. Dla mieszkańców przewidziano wiele różnych atrakcji. Szczegółowy harmonogram godzinowy podamy już wkrótce

Oceń ten rekord!

Data

08 cze 2018
Zakończone!

Czas

12:00 - 14:00

Więcej informacji

Wydarzenie na FB

Lokalizacja

Rynek w Skwierzynie
Rynek, 66-440 Skwierzyna

Organizator

Skwierzyński Ośrodek Kultury
Skwierzyński Ośrodek Kultury