pixel

Dni Starogardu 2018

Z przyjemnością informujemy, że Rekord Polski na najwięcej osób śpiewających hymn Polski jednocześnie został pobity! Relację z wydarzenia można znaleźć tutaj: najwięcej osób śpiewających hymn Polski.


Starogard Gdański postanowił świętować stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości cały rok. Program imprez patriotycznych w tym mieście jest tak duży, że z pewnością każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Jednym z wydarzeń, które odbędzie się w Starogardzie 29 i 30 czerwca 2018 rokuDni Starogardu, czyli VI. Wielki Jarmark Kociewski.

Obchody wielkiego jubileuszu zostały zainaugurowane już 29 stycznia i związane były z powrotem Starogardu do Macierzy. Wszystkie pozostałe organizowane w tym roku uroczystości, w tym VI. Wielki Jarmark Kociewski, odbędą się także pod tym hasłem.

W ramach wydarzenia, mieszkańcy Starogardu, dla uczczenia Niepodległej, wezmą udział w oficjalnej próbie pobicia rekordu na najwięcej osób śpiewających hymn Polski jednocześnie. Jest o co walczyć, ponieważ poprzeczka została postawiona wysoko. Aktualny rekord w tej kategorii należy do mieszkańców Pucka i wynosi aż 2585 osób. Aby w Stargardzie padł nowy Rekord Polski, w zbiorowym śpiewaniu musi uczestniczyć przynajmniej 2586 osób.

Bicie Rekordu Polski rozpocznie się w piątek, 29 czerwca pod sceną główną, o godzinie 18.30.  Nad wspólnym śpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego czuwać będzie orkiestra dęta SCK i zespołół wokalny Singers Novi. Plan całego obszaru odbywania się imprezy widoczny jest poniżej.

Dni Starogardu 2018

W ramach eventu, poza oficjalną próbą bicia Rekordu Polski na wszystkich uczestników czeka sporo atrakcji. Wśród nich między innymi: występy lokalnych artystów, warsztaty Semilac z Margaret, korowód ulicami miasta, Puchar Polski Strongman, festiwal Food trucków oraz stoiska z regionalnymi wyrobami i żywnością, a także zabawy dla najmłodszych.

Organizatorzy zadbali także o odpowiednią oprawę muzyczną wydarzenia. Podczas Dni Starogardu wystąpią takie gwiazdy jak: KULT  i Margaret. Przewidziano także występ Kabaretu Młodych Panów oraz pokaz sztucznych ogni.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. 

Plakat Starogard

Oceń ten rekord!

Data

29 cze 2018
Zakończone!

Czas

18:30 - 20:00

Więcej informacji

Wydarzenie na FB

Lokalizacja

Stadion Miejski im. Kazimierza Deyny
Olimijczyków Starogardzkich 1, 83-200 Starogard Gdański

Organizator

Starogardzkie Centrum Kultury
Starogardzkie Centrum Kultury