
Dzień Mieszkańca w Ustce
Z przyjemnością informujemy, że Rekord Polski na największą ilość osób strzelających rzuty karne został pobity! Relację z wydarzenia można znaleźć tutaj: najwięcej rzutów karnych.
Z okazji organizowanego przez Urząd Miasta Dnia Mieszkańca, drużyna sportowa MKS Jantar Ustka podejmie się kolejnej próby ustanowienia Rekordu Polski. W tym roku zawodnicy klubu obrali sobie za cel zebranie jak największej ilości osób strzelających rzuty karne. Po zeszłorocznym sukcesie i ustanowieniu Rekordu Polski w żonglowaniu piłką nożną przez jak największą liczbę osób jednocześnie, w tym roku nie ma mowy o porażce! Zawodnicy są bardzo zdeterminowani i gotowi do działania!
Aby Rekord Polski na najwięcej osób strzelających rzuty karne został uznany, 26 maja 2018 roku, na terenie OSiR w Ustce przy ulicy Grunwaldzkiej 35 musi zjawić się minimum 100 osób, które oddadzą po jednym rzucie karnym. Co ważne, do rekordu liczy się liczba oddanych rzutów karnych, a nie liczba trafień. Swoich sił w wykonywaniu rzutów karnych może więc spróbować każda chętna osoba, niezależnie od wieku i płci.
Wśród innych atrakcji, które organizatorzy wydarzenia przygotowali dla mieszkańców Ustki są m.in.: skakanka gigant, ergometr concept 2 i skrzynie crossfit, żywy walec i szczudła naziemne, bubble football, kule wipeout oraz podniebne rowery. Dodatkowo, w przerwach między atrakcjami sportowymi przewidziano pokazy rowerowe oraz występ Dj-a.
Dzień Mieszkańca w Ustce będzie trwał od godziny 12:00 do godziny 20:30. Dokładną godzinę bicia Rekordu Polski podamy już wkrótce.