pixel
ziemia

Elbląskie Sprzątanie Świata

Z przyjemnością informujemy, że Rekord Polski na największą lekcję ekologii został pobity! Relację z wydarzenia można znaleźć tutaj: Rekordowa lekcja ekologii. Rekordu Polski na największy wzór kuli ziemskiej z ludzi nie udało się ustanowić tym razem, ale trzymamy kciuki za następne podejście do tej kategorii. 


Już 20 września 2019 roku w ramach Elbląskiego Sprzątania Świata – Polska 2019 „Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy!”, na polanie przy wiatach lasu Bażantarnia odbędą się aż dwie oficjalne próby ustanowienia Rekordów Polski na największą lekcję ekologii oraz największy wzór kuli ziemskiej z ludzi. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10:00 i potrwa do ok. godz. 15:00.

Celem ustanawiania rekordów jest uświadomienie dzieci oraz ich uwrażliwienie na problemy ekologiczne oraz potrzebę segregacji śmieci połączoną z praktyką. W ramach ekologicznej imprezy odbędzie się również gra miejska pod nazwą „Wielka tajemnica małego Piekarczyka”, gry i zabawy dla dzieci, stoiska edukacyjne, wspólne sprzątanie świata oraz ognisko z kiełbaskami na zakończenie.

Organizatorem i pomysłodawcą całego wydarzenia jest Urząd Miejski w Elblągu wraz z elbląskimi uczniami szkół i ośrodków szkolno-wychowawczych.

Plakat Sprzątanie Świata 2019

Oceń ten rekord!
Tagi: ,

Data

20 wrz 2019
Zakończone!

Czas

10:00 - 14:00

Więcej informacji

Czytaj więcej

Lokalizacja

Polana przy wiatach lasu Bażantarnia
Marymoncka, 82-300 Elbląg, Polska
Kategoria

Organizator

Urząd Miejski w Elblągu
Urząd Miejski w Elblągu