pixel
Motocyklem elektrycznym dookoła Polski

Electric Mototrip – Motocyklami elektrycznymi dookoła Polski!

Chyba każdy motocyklista marzy, by pokonać na swojej maszynie kilkanaście tysięcy kilometrów w ramach niezapomnianej wyprawy. Jedni ruszają wzdłuż Polski, inni zaś wszerz, ale są i tacy, którzy podejmują się przejechania kraju dookoła! I to nie na tradycyjnym sprzęcie, a tym elektrycznym.

Już 8 lipca 2023 roku spod Stadionu Narodowego w Warszawie grupa 10 osób (a dokładniej 6 mężczyzn, 4 kobiety oraz pies) wyruszy w historyczną podróż po Rekord Polski na najszybszy przejazd motocyklami elektrycznymi wzdłuż strefy przygranicznej Polski (grupa). Electric Mototrip to pierwszy w Polsce rajd długodystansowy na motocyklach elektrycznych, obiektywnie oceniający wytrzymałość i praktyczność zarówno maszyn, jak i infrastruktury, odzieży oraz akcesoriów.

Trasa rajdu rozpocznie się w Warszawie, a następnie poprowadzi  w stronę przejścia granicznego Brześć-Terespol. Później, przeciwnie do wskazówek zegara, motocykliści pojadą wzdłuż pasa strefy przygranicznej (maksymalnie 30 km od ustawowej granicy państwa). Trasa zakończy się w miejscu startowym, pod Stadionem Narodowym w Warszawie.

Co ważne, aby pokazać różnorodność motocykli elektrycznych, uczestnicy rajdu będą poruszać się na pojazdach klasyfikowanych jako turystyczne, miejskie oraz sportowe. Planowana podróż połączona jest z kampanią społeczną na temat znaków D23-C i D23-D, będzie też idealną okazją, by poznać ciekawostki i ciekawe miejsca, na które po drodze natrafią motocykliści.

Gotowy do drogi zespół postanowił pokonać trasę w 10 dni.  Czy im się uda? Trzymamy kciuki i z niecierpliwością będziemy obserwować postępy na trasie!

Oceń ten rekord!
Tagi:

Data

08 - 17 lip 2023
Zakończone!
Kategoria

Organizator

Electric Mototrip