pixel
folklor

Festiwal Estradowych Twórców Kultur Ludowych „Barwy Folkloru”

Tym razem niestety nie udało się pobić Rekordu Polski na największe zgromadzenie osób w strojach ludowych. Trzymamy kciuki za pobicie tego rekordu następnym razem!


Z okazji Festiwalu Estradowych Twórców Kultur Ludowych „Barwy Folkloru”, już 31 sierpnia 2019 roku w Wołczynie (woj. opolskie) odbędzie się wyjątkowa próba pobicia dotychczasowego Rekordu Polski na największe zgromadzenie osób w strojach ludowych.

Rekord, który jest do pobicia wynosi obecnie 467 osób, a więcej o nim można przeczytać w osobnym artykule na naszej stronie: Rekordowe zgromadzenie osób w strojach ludowych.  Aby w Wołczynie padł nowy rekord, w strojach ludowych musi wystąpić przynajmniej jedna osoba więcej. 

Bicie rekordu odbędzie się w Amfiteatrze w Wołczynie, przy ul. Kościelnej 2. Start punktualnie o godzinie 11:00. 

Organizatorami całego przedsięwzięcia są: Stowarzyszenie Ziemi Wołczyńskiej „Dwa Serca” oraz Wołczyński Ośrodek Kultury. Celem, który sobie postawili w związku z próbą bicia rekordu jest kultywowanie polskiej tradycji ludowej, a także integracja mieszkańców gminy Wołczyn i integracja zespołów ludowych z całej Polski.

Poza biciem Rekordu Polski na uczestników wydarzenia czeka sporo innych atrakcji. Będą m.in.: przemarsz ulicami miasta zespołów ludowych, przegląd zespołów ludowych i koncert pieśni ludowych.

Oceń ten rekord!
Tagi: ,

Data

31 sie 2019
Zakończone!

Czas

11:00 - 12:00

Więcej informacji

Wydarzenie na Facebooku

Lokalizacja

Amfiteatr w Wołczynie
Kościelna 2, 46-250 Wołczyn, Polska
Kategoria

Organizator

Stowarzyszenie Ziemi Wołczyńskiej "Dwa Serca"
Stowarzyszenie Ziemi Wołczyńskiej "Dwa Serca"