pixel

Gitarowy Rekord Guinnessa 2018

Już po raz szesnasty, we Wrocławiu w ramach Thanks Jimi Festival odbędzie się Gitarowy Rekord Guinnessa! Rekordowe granie na gitarach na wrocławskim rynku podczas majówki już na stałe wpisało się w kalendarz muzycznych wydarzeń w Polsce. Każdy mieszkaniec Dolnego Śląska oraz zdecydowana większość Polaków wie, że 1 maja, wszyscy miłośnicy gitary mogą się spotkać i wspólnie odegrać utwór Jimiego Hendrixa – „Hey Joe”.

Rekord, który jest do pobicia pochodzi z 2009 roku. Wtedy na Wrocławskim rynku słynny utwór Hendrixa zagrało dokładnie 6 346 osób. Aby przyłączyć się do oficjalnej próby bicia rekordu Guinnessa należy pojawić się 1 maja, punktualnie o godzinie 10:00 na wrocławskim rynku. Trzeba mieć przy sobie sprawną i nastrojoną gitarę, a także znać pięć podstawowych akordów (C/G/D/A/E), niezbędnych do zagrania „Hey Joe”.

Nad największą na świecie gitarową orkiestrą czuwał będzie Leszek Cichoński – znany Polski gitarzysta i wokalista bluesowy, a także kompozytor i aranżer. To z jego inicjatywy w 2003 roku wystartował Thanks Jimi Festival, który odbywa się co roku, w celu upamiętnienia muzyki i sylwetki słynnego gitarzysty Jimi’ego Hendrixa.

Gitarowy Rekord Guinnessa nie jest jedynym wydarzeniem, które odbywa się w majówkę w stolicy Dolnego Śląska. Otwiera on największy we Wrocławiu festiwal rockowy „3-majówka” podczas którego w mieście koncertują największe gwiazdy rockowe z Polski i ze świata.

Plakat - rekord

Oceń ten rekord!

Data

01 maj 2018
Zakończone!

Czas

10:00 - 15:00

Więcej informacji

Wydarzenie na FB

Lokalizacja

Rynek we Wrocławiu
Rynek, 50-996 Wrocław
Kategoria

Organizator

Wrockfest.pl
Wrockfest.pl