pixel
gitarowy-rekord-guinnessa-online-2020

Gitarowy Rekord Guinnessa online 2020

Jak co roku, informujemy o jednym z największych rekordowych wydarzeń w naszym kraju – czyli o Gitarowym rekordzie Guinnessa, który tym razem odbędzie się ONLINE. Tegoroczna, 18. edycja Gitarowego Rekordu Guinnessa odbędzie się 1 maja 2020 roku, jednak bez gromadzenia się na rynku we Wrocławiu. Gitarzyści z całej Polski wspólnie zagrają legendarny utwór „Hey Joe” w domach, na balkonach, ogródkach, przy otwartych oknach lub w fotelach przed ekranem komputera. Wszystko z zachowaniem odpowiedniego bezpieczeństwa, ze względu na panującą obecnie w kraju sytuację.  

W tym roku, podczas Gitarowego Rekordu Guinnessa Online usłyszymy nie tylko słynny utwór Jimiego Hendrixa, ale również przebój Dżemu – „W życiu piękne są tylko chwile”, który będzie zadedykowany służbie zdrowia, walczącej na pierwszej linii frontu podczas trwającej w Polsce i na świecie pandemii koronawirusa.

Jeżeli chcesz dołączyć do akcji, nie musisz być profesjonalnym muzykiem! Wystarczy mieć gitarę i znać pięć podstawowych akordów C/G/D/A/E, które są potrzebne do zagrania utworu „Hey Joe’ Jimiego Hendrixa. W rekordzie Guinnessa udział mogą wziąć wszystkie rodzaje gitar, a także inne instrumenty strunowe, takie jak: ukulele, mandoliny, banjo i bałałajki.

Aby wziąć udział w rekordzie Guinnessa, do 1 maja należy wysłać maila ze zgłoszeniem na adres: gramy@heyjoe.pl. Karty uczestnictwa są do pobrania na oficjalnej stronie festiwalu. Wysłanie zgłoszenia jest równoznaczne z otrzymaniem Certyfikatu Gitarzysty. 

Transmisja rekordowej próby z Wrocławia rozpocznie się o godzinie 12:00 i będzie prowadzona na stronie heyjoe.pl oraz na oficjalnych profilach Gitarowego Rekordu Guinessa Online na Facebooku i YouTube. O godzinie 14:00 i 15:00 obędą się próby generalne wspólnego grania utworu „Hey Joe”. Próba pobicia rekordu świata ruszy punktualnie o godzinie 16:00. 

Zobacz jak wziąć udział w #GitarowyRekord Online:

infografika_JAK_ZAGRAĆ_ONLINE_2020

A tak to wyglądało w 2020 roku!

 

Oceń ten rekord!
Tagi:

Data

01 maj 2020
Zakończone!

Czas

16:00 - 16:30

Lokalizacja

Cała Polska
Online
Kategoria

Organizator

Gitarowy Rekord Guinnessa
Gitarowy Rekord Guinnessa