pixel

II Piknik Pulmonologiczny

Z przyjemnością informujemy, że Rekord Polski na największą lekcję prawidłowego oddychania został pobity! Relację z wydarzenia można znaleźć tutaj: największa lekcja oddychania.


Z okazji II Pikniku Pulmonologicznego organizowanego przez Wojewódzki Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej Centrum Leczenia Chorób Płuc i Rehabilitacji w Łodzi, odbędzie się oficjalna próba pobicia Rekordu Polski na największą lekcję prawidłowego oddychania. Piknik odbędzie się w niedzielę 10 czerwca 2018 roku. 

Łódzka placówka medyczna już w zeszłym roku ustanawiała rekord w tej samej kategorii. Więcej o tym sukcesie możecie przeczytać: tutaj.W tym roku jednak, celem jest informowanie o zagrożeniach związanych z chorobami płuc poprzez propagowanie prozdrowotnych zachowań i nawyków. Dlatego właśnie zostanie podjęta próba pobicia zeszłorocznego rekordu.

Bicie rekordu rozpocznie się o godzinie 13:30 i odbędzie się na terenie WZZOZCLChPłiR w Łodzi przy ul. Wycieczkowej 86. Jeżeli próba powiedzie się, obecny na miejscu sędzia Biura Rekordów wręczy oficjalny certyfikat potwierdzający to osiągnięcie.

W trakcie trwania pikniku przewidziano wiele atrakcji. Wśród nich: badania wydolności oddechowej  przy użyciu spirometrów; przejazdy konne w bryczkach/wierzchem; wykłady informacyjne dotyczące zanieczyszczenia powietrza i związane z tym zagrożenia; marsze/biegi po Lesie Łagiewnickim dla różnych kategorii wiekowych; prezentacja walorów ekologicznego transportu – kolei (poprzez wystawienie stoiska/przyczepy); prezentacja walorów ekologicznego transportu – niskoemisyjne samochody elektryczne; pokazy resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz pokazy strażackie.

II Piknik Pulmonologiczny będzie trwał od godziny 10.00 do godziny 15:00. 

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Łódzkiego – Witold Stępień. 

Wstęp na piknik oraz udział w Rekordzie Polski jest bezpłatny.

Piknik Pulmonologiczny

Oceń ten rekord!
Tagi: ,

Data

10 cze 2018
Zakończone!

Czas

10:00 - 15:00

Więcej informacji

Wydarzenie na FB

Lokalizacja

Teren WZZOZCLChPłiR w Łodzi
ul. Wycieczkowa 86 91-518 Łódź

Organizator

Wojewódzki Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej Centrum Leczenia Chorób Płuc i Rehabilitacji w Łodzi
Wojewódzki Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej Centrum Leczenia Chorób Płuc i Rehabilitacji w Łodzi