pixel
Osiek - Rekord Polski - Liczba Pi

Kociewski Festyn Matematyczny

Z przyjemnością informujemy, że Rekord Polski na najdłuższy łańcuch rozwinięcia liczby Pi został pobity! Relację z wydarzenia można znaleźć tutaj: Rekordowe rozwinięcie liczby Pi. 


Zapraszamy do udziału w Kociewskim Festynie Matematycznym, który dzięki oficjalnej próbie pobicia Rekordu Polski na najdłuższy łańcuch rozwinięcia liczby Pi, z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników!

Rekordowa próba odbędzie się oczywiście w Światowy Dzień Liczby Pi, czyli 14 marca 2019 roku. Data obchodów tego matematycznego święta nie jest przypadkowa. Na obchody wybrano właśnie 14 marca z powodu skojarzenia amerykańskich naukowców z pierwszymi cyframi rozszerzenia dziesiętnego liczby pi. Wszystko dlatego, że data „14 marca” zapisywana jest w USA jako „3.14”. 

Bicie rekordu odbędzie się na Placu przy Publicznej Szkole Podstawowej w Osieku, przy ulicy Partyzantów Kociewskich 51. Początek wydarzenia zaplanowano na godzinę: 12:00. Aby próba się powiodła, rekordowy łańcuch rozwinięcia liczby Pi musi utworzyć przynajmniej 331 osób. 

Oficjalna próba bicia Rekordu Polski na najdłuższy łańcuch rozwinięcia liczby Pi nie będzie jedyną atrakcją odbywającego się w tym dniu Kociewskiego Festynu Matematycznego. Organizatorzy zaplanowali sporo innych atrakcji, m. in.: liczne konkursy, gry i zabawy matematyczne oraz degustację regionalnych potraw.

Plakat - Liczba Pi - Osiek

Oceń ten rekord!
Tagi: ,

Data

14 mar 2019
Zakończone!

Czas

12:00 - 14:30

Więcej informacji

Wydarzenie na FB

Lokalizacja

Szkoła Podstawowa Publiczna im. Partyzantów Kociewskich
Partyzantów Kociewskich 51, 83-221 Osiek, Polska
Kategoria

Organizator

Gmina Osiek
Gmina Osiek