pixel

Powstanie najdłuższa w Polsce ścieżka sensoryczna

Niepubliczna Szkoła Podstawowa Da Vinci w Koszalinie zaprasza swoich podopiecznych na niezwykłą przygodę po… ścieżce sensorycznej! Już 31 marca 2023 roku dzieci (i dorośli!) będą mogli przejść się 100 metrową ścieżką. Zostanie utworzona z ponad 200 kwadratowych kafelków, które w całości muszą zostać pokryte materiałami o różnej fakturze, chropowatości czy twardości.

Szykuje się nie tylko świetna zabawa, ale również wartościowe doświadczenie dla dzieci. Pod stopami będą mogły wyczuć fakturę szyszek, szeleszczący papier, twardy makaron czy kłujące igiełki sztucznej trawy. Znajdą się na niej również przyjemnie miękkie pompony, gąbki czy tkaniny.

Wszystko z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, który przypada 2 kwietnia. Ścieżka sensoryczna ma na celu nie tylko pobudzenie zmysłów, ale również stworzenie przestrzeni do integracji i wspólnej zabawy dzieci rozwijających się prawidłowo oraz tych nieneurotypowych.

Twórcy ścieżki spróbują ustanowić Rekord Polski w kategorii Najdłuższa ścieżka sensoryczna”. Wytyczne określają, że nie może być krótsza niż 100 metrów a liczba różnych kafelków, jakie ją będą tworzyły musi wynosić minimum 50.

Oceń ten rekord!
Tagi: ,

Data

31 mar 2023
Zakończone!

Czas

10:00 - 12:00
Kategoria

Organizator

Niepubliczna Szkoła Podstawowa Da Vinci w Koszalinie
Niepubliczna Szkoła Podstawowa Da Vinci w Koszalinie