pixel
Najdłuższy maraton czytania Trylogii Sienkiewicza

Niepodległa jest kobietą – najdłuższy maraton czytania Trylogii Sienkiewicza!

Audaces fortuna iuvat!

Trylogia Sienkiewicza to bezapelacyjnie najsłynniejszy cykl historyczno-przygodowy w polskiej literaturze. Opublikowane w latach 1884–1888 „Ogniem i Mieczem”, „Potop” i „Pan Wołodyjowski” dla wielu Polaków stanowią podstawę domowej biblioteczki, inni zaś powracają do nich wyłącznie myślami, wspominając lekcje języka polskiego. Przygody Skrzetuskiego, Kmicica i Wołodyjowskiego są nieodłączną częścią naszej kultury i historii.

Właśnie dlatego, już 9 listopada 2023 roku z okazji  jubileuszu 75 -lecia Biblioteki Publicznej Gminy Wolin i uczczenia Święta Niepodległości, w ramach wydarzenia „Niepodległa jest kobietą”, mieszkańcy miasta Wolin oraz przyjezdni goście podejmą próbę pobicia Rekordu Polski na najdłuższy maraton czytania Trylogii Sienkiewicza! 

W ramach popularyzacji czytelnictwa wśród mieszkańców gminy, integracji międzypokoleniowej oraz budowania i rozwijania poczucia patriotyzmu, zebrani podczas wydarzenia uczestnicy wspólnie zasiądą do lektury „Ogniem i Mieczem”, „Potopu” i „Pana Wołodyjowskiego”. Aby pobić dotychczasowy Rekord Polski na najdłuższy maraton czytania „Trylogii” Sienkiewicza, uczestnicy powinni czytać przez ponad 26 godzin 4 minuty i 8 sekund. Organizatorzy postanowili jednak podnieść poprzeczkę jeszcze wyżej — postanawiają czytać przez 48 godzin! 

Czy huczną celebrację zwieńczy nowy Rekord Polski? Przekonamy się już 9 listopada! 

Podczas wydarzenia na uczestników czekać będą również inne atrakcje, w tym warsztaty, wykłady, spotkania i koncerty. 

Najdłuższy maraton czytania Trylogii Sienkiewicza

Oceń ten rekord!
Tagi: ,

Data

09 - 11 lis 2023
Zakończone!

Czas

09:00 - 09:00

Lokalizacja

Biblioteka Publiczna Gminy Wolin
Ul. Rynek 2, 72-510 Wolin
Kategoria

Organizator

Biblioteka Publiczna Gminy Wolin