pixel

Największa lekcja matematyki

Z przyjemnością informujemy, że Rekord Guinnessa na największą lekcję matematyki został pobity! Relację z wydarzenia można znaleźć tutaj: Największa lekcja matematyki w Lesznie.


Po raz kolejny uczniowie ze Szkoły Podstawowej numer 13 w Lesznie oraz innych szkół z okolic, udowodnią, że w matematyce nie mają sobie równych. Po zeszłorocznym ustanowieniu Rekordu Polski, w tym roku podejmą próbę pobicia rekordu Guinnessa na największą lekcję matematyki.

Aktualny rekord Guinnessa na największą lekcję matematyki wynosi 3611 osób i należy do uczniów z miejscowości Gävle w Szwecji. Wydarzenie odbyło się w 2015 roku na stadionie hokejowym, a matematyki uczono wówczas metodą singapurską, opierającą się na rozwijaniu zrozumienia pojęć przed faktycznym nauczaniem procedur. Aby nowy rekord został uznany, do lekcji musi przystąpić przynajmniej 3612 osób.

Wydarzenie odbędzie się we wtorek, 15 maja 2018 roku na stadionie im. Alfreda Smoczyka w Lesznie. Początek zaplanowano na godzinę 10:00. 

Celem podjętej przez SP nr 13 inicjatywy jest popularyzacja matematyki wśród uczniów szkół oraz budowanie wiary w siebie. Rekord Guinnessa jest powszechnie uważany za coś, co wydaje się nierealne, jednak dzięki zaangażowaniu wszystkich uczniów, jest w zasięgu możliwości. Ustanawiając rekord uczniowie i nauczyciele chcą udowodnić, że wszystko można osiągnąć, jeśli tylko wierzy się w siebie i swoje możliwości. Ważne jest też to, że przyjemnie będzie w przyszłości pochwalić się dzieciom czy wnukom, że brało się udział w biciu Rekordu Guinnessa.

Przypominamy, że uczniowie ze Szkoły Podstawowej numer 13 w Lesznie w zeszłym roku, 12 maja ustanowili już Rekord Polski na najwięcej osób rozwiązujących zadania matematyczne w tym samym czasie. Więcej o tym rekordzie i jego wyniku możecie przeczytać tutaj: najwięcej osób rozwiązujących zadania matematyczne.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Rekord matematyczny

Zobacz jak do udziału w wydarzeniu zapraszają uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 13.

Oceń ten rekord!
Tagi: , ,

Data

15 maj 2018
Zakończone!

Czas

10:00 - 12:00

Więcej informacji

Wydarzenie na FB

Lokalizacja

Stadion im. Alfreda Smoczyka
Ul. 17 stycznia 68, 64-100 Leszno
Kategoria

Organizator

Szkoła Podstawowa nr 13 w Lesznie
Szkoła Podstawowa nr 13 w Lesznie